Нові акустичні музикальні інструменти насправді з'являються не дуже часто, особливо сьогодні, коли увесь (гаразд, майже увесь) контент став цифровим і найшвидше розвивається саме цифрова індустрія аудіо. Тож у нашому матеріалі - цікаве від експертів інтернет-магазину Музлайн про найновіші музичні інструменти останнього століття.

Насправді одразу ж варто зазначити що створення нових музичних інструментів відбувається як силами професіоналів, так і силами ентузіастів-аматорів. Останні найчастіше переосмислюють конструкцію та можливості інструментів, що вже існують та доповнюють їх новими цікавими функціями, які дуже часто буває що повністю перетворюють їхнє звучання. Професійна розробка нових музичних інструментів це вже інша справа, тут задіяні висококласні профі та майстри з десятиріччями досвіду роботи; вони, як правило, випускають високотехнологічні новинки, тісно зав'язані на новітніх цифрових технологіях і досягненнях в області штучної генерації звуку.

Безцінна перкусія

перкуссія

Один з найцікавіших акустичних музичних інструментів, що з'явилися за останні п'ятдесят років, це швейцарська аналогова перкусія, яка називається ханг. Ханг представляє собою два металевих вигнутих диски, з'єднані між собою так, що між ними утворився акустичний простір. Це своєрідний барабан, що ззовні нагадує НЛО. Найкраще, що має ханг, це його космічне звучанням, і на сьогоднішній день це чи не єдиний новий акустичний музичний інструмент що з'явився за довгий період часу. До того ж, він дуже дорого коштує.

Цифровий музичний стіл

клавішні інструменти

Інші винаходи, так чи інакше, - це електронні цифрові інструменти, які відрізняються лише способом утворення звуку. Наприклад, декілька років тому іспанські винахідники представили світу величезну сенсорну панель, яка підтримує мультитач - Reactable. До цієї панелі підключений потужний процесор і декілька генераторів звуку, якими управляє користувач, у розпорядженні якого - безліч параметрів, за якими він може його змінювати в режимі реального часу. Як правило, такі перформанси неповторні і відбуваються єдиночасно, щоправда їх можна зняти на відео, але відтворити вдруге навряд чи вдасться.

Станцюй музику

Одна з найновіших тенденцій, яка торкнулася світу музики, це взаємна інтеграція руху і звуку, як основних принципів музикування. Компанія Sonalog декілька років тому представила світу свій винахід Gipsy MIDI - це компактні мікроконтролери, які здатні перетворювати рух на звук, та керувати параметрами звуку за допомогою руху. Користувач надягає контролери на руки і пальці, ноги і голову, і, рухаючись, створює неповторну музичну картину. Експерти кажуть, що за подібними експериментами - велике майбутнє.