Коли майстру потрібні вільні руки для взаємодії з деталлю, він використовує затискні інструменти. Правильно підібраний затиск замінить йому сотні помічників і допоможе в обробці деталей. У статті ми розберемо які струбцини існують, випадки, в яких їх використовують, а також деякі поради щодо їх підбору.

Стубціна: призначення, види, особливості

Поняття струбцини тісно пов'язане з лещатами: ці інструменти межують лише окремими каталогами в розділі затискних інструментів. Головна відмінність полягає в принципі дії: якщо лещата - стаціонарний інструмент, який кріпиться до поверхні для роботи з металом, то струбцина затискає одночасно кілька деталей для взаємодії між ними і призначена швидше для столярних видів робіт.

Ми можемо працювати з струбцинами в будь-який комфортної площині, і це не єдина перевага:

  • Мала вага;
  • Вільні руки;
  • Одночасне використання 10 струбцин і більш;
  • Надійне захоплення;
  • Робота з усіма поширеними матеріалами (дерево, скло, пластик, метал і т.д.);
  • Можливість зробити струбцину своїми руками;
  • Окремий вид для кожного роду діяльності.

Отже, ми розібралися, що таке струбцина і для чого вона потрібна, тепер поговоримо про різновиди: універсальні і вузькоспеціалізовані.

Універсальні струбцини

Це найпопулярніші види які можно зустріти на сайті магазина Insel, застосовуються для більшості видів робіт: їх купують для будинку, для гаража, для широкопрофільною столярної (слюсарної) діяльності.

З-образні або G-образні - мають один рухливий гвинт і притискну платформу, використовуються по кілька одиниць для затискачів великих і важких предметів.

F-подібні - назва відповідає формі: нижня частина зміщується по нерухомій направляючої, щоб регулювати ширину захвату. Вони притискають предмети до нерухомих площинах - столу, верстата і т.д. для комфортної роботи.

Такі моделі підходять для будь-яких робіт: легкі, малогабаритні, зручні у використанні.

Залежно від матеріалу виготовлення, масивності підстави і габаритів інструменту, струбцини відрізняються по затискної здатності, ступеня зусилля і максимальним розміром деталей для затиску.

Це означає що для:

  • дрібних побутових (столярних, слюсарних) робіт підійдуть класичні струбцини 150-300 мм;
  • будівельних і габаритних робіт обирайте інструменти з ходом більше 300 мм.

Струбцини цільового призначення:

торцеві - за формою схожі на С-образну, але мають три притискних гвинта для роботи з торцями і крайками. Вони зручні в специфічних видах робіт, але вимагають певних умінь і спритності для установки.

швидкозажимні (тригерні) - мають класичну F-форму і автоматичний механізм затиску. Користуватися такими дуже легко, швидко і зручно, тому що встановити їх можно всього однією рукою.

кутові - їх конструкція і принцип затиску ідентична кутовим лещатам для зварювання. Їх можна монтувати до верстата (столу), і працювати з дерев'яними деталями для формування прямих кутів. Незручності тільки в обмеженості габаритів деталей.

стрічкові струбцини - інша конструкція: затискний блок і пластикові стрічки для охоплення і затиску великогабаритних, округлих заготовок.

трубні струбцини - підстава зажимного корпусу розташовується на трубі, довжина якої може бути довільною. Така конструкція забезпечує високу силу стиснення для роботи з великогабаритними деталями: меблі, будівництво.

пружинні - це щось на зразок прищіпки. Вони мають ергономічну форму, розмір руки і підходять для швидкого затиску дрібних деталей.