Після потрапляння в пригоду люди відчувають себе розгубленими. Не знають, як діяти далі. Часто потрапляють в халепу через необдумані, поспішні рішення. Цього можна уникнути, якщо діяти послідовно та впевнено. Ось, які у вас є варіанти відновлення авто після ДТП.
Самостійно
Це можливо тільки якщо у вас є відповідні навички. Та доступ до відповідного професійного обладнання. За умови, що кузов постраждав не сильно. Принаймні, не змінилась геометрія його опорних частин. Найменш витратний варіант по грошах. Але й найбільш затратний по часу.
Що потрібно
- Просторий гараж, де можна тримати авто скільки завгодно часу.
- Професійний набір інструменту.
- Хтось, хто зможе вам допомогти. Хоча б морально.
Що може піти не так
- Пошкодження можуть виявитись більшими, ніж здавалось на перший погляд.
- Ви зіштовхнетесь з поломкою, яку не будете знати, як виправити.
- Може знадобитись спеціальне обладнання.
На СТО офіційного дилера
Мабуть, найбільш комфортний варіант. Там точно є все необхідне обладнання та запасні частини. Але грошей доведеться викласти чимало. Дилери не зацікавлені надавати такі комплексні послуги. Адже це вимагає витратити багато часу на складні роботи на одному авто. Вони більше зароблять, якщо будуть міняти масло чи чистити кондиціонери на справних машинах.
Що потрібно
- Бути готовим викласти за ремонт понад 50% вартості автомобіля.
Що може піти не так
- На СТО офіційних дилерів можуть не виконувати кузовних робіт. У тому числі − фарбування.
- Ціна ремонту може суттєво зрости.
На мультибрендовому СТО
Найбільш прагматичний вибір. Звичайно, вам доведеться пошукати надійний автосервіс. Такий, де є все необхідне професійне обладнання. Де працюють кваліфіковані майстри. Але по співвідношенню ціна/якість мультибрендові автосервіси не знають собі рівних. Принаймні, в обласних центрах нашої країни.
Що потрібно
- Знайти надійний автосервіс.
- Вміти шукати запасні частини в інтернеті, на авторозбірках та у гуртових постачальників.
Що може піти не так
- Деякі запчастини важко знайти за прийнятною ціною.
- Важко підібрати надійного партнера.
У гаражних майстрів
Цей варіант підходить для тих, хто має сталеві нерви та необмежений час. Адже складно знайти майстра, який би робив усе. Вам доведеться мандрувати від одного гаражу до іншого. Узгоджувати процеси ремонту різних вузлів та агрегатів. Торгуватись, торгуватись та ще раз торгуватись.
Але, якщо ви націлені на відновлення авто, а з фінансовими ресурсами у вас не все гаразд, можна спробувати.
Що потрібно
- Бути готовим до непередбачуваних подій.
- Мати необмежений час.
Що може піти не так
- Все, що завгодно.
Звичайно, є й проміжні варіанти. Наприклад, частину робіт можна замовити в офіційного дилера, а іншу − на мультибрендовому СТО чи в найближчому гаражі. Але це − останній варіант. Переваг мало, а проблеми накладаються одна на одну.
Проте, як показує практика, відновлення авто після ДТП у 90% випадків вигідніше, ніж продаж машини на запчастини. Навіть після сильних ушкоджень.