Волога – один із найбільш небезпечних факторів корозії будівельних матеріалів. Стратегія захисту конструкції від руйнувань найчастіше зводиться до мінімізації контакту матеріалів з водяними парами й, безпосередньо, водою. Сьогодні будь-який професійний будівельник знає, що таке якісні гідрофобізатори, це найкращий засіб для тих, хто бажає убезпечити свій будинок від передчасної корозії.

Гідрофобізатор – це спеціальний хімічний розчин, який застосовується для оброблення будівельних матеріалів з метою захистити їх від негативного впливу вологи.

Гідрофобізація захищає поверхні від води протягом від 3 до 20 років. Якість обробки і її переваги залежать від використовуваного складу. Користь сучасної технології в тому, що це найбільш результативний спосіб позбавитися від висолів (сольових нальотів). Особливо актуальна ця проблема в житлових будинках. Крім того, що виглядає це не естетично, а ще й призводить до руйнування стін. Позбавитися від висолів за допомогою металевих щіток чи миття неможливо. Тільки гідрофобізація здатна впоратися з цією проблемою.

Гідрофобізатор можна купити в інтернет-магазині «НаноМаркет» або в деяких великих будівельних магазинах. Цей засіб допоможе вам зберегти стіни та інші конструкції від впливу вологи. Це зручний і недорогий засіб, який значно полегшує труд будівельників і продовжує термін життя різних конструкцій.

В будівельній сфері цей метод обробки призначений для виконання ряду завдань:

  • захищає структуру будівельних матеріалів від руйнівної дії опадів;
  • покращує властивості матеріалів, роблячи їх більш стійкими до корозії;
  • запобігає появі грибка, бруду, плісняви, розмноженню шкідливих мікроорганізмів;
  • покращує морозостійкість;
  • збільшує експлуатаційний термін, адже запобігає скупченню води, яка при багаторазовому замерзанні й таненні при перепаді температур руйнує структуру матеріалів;
  • забезпечує краще зчеплення з лакофарбовим покриттям;
  • перешкоджає потемнінню поверхонь під впливом води.

При виборі речовини важливо звертати увагу на її призначення та якості. На ринку зустрічаються універсальні гідрофобізатори, але краще обирати спеціалізовані. Наприклад, це можуть бути засоби для цегли, кераміки, клінкерної плитки та ін.

Також є поділ розчинів за способом застосування – для об’ємної або поверхневої гідрофобізації. Тобто одні засоби наносяться при виготовленні матеріалів, а іншими обробляють матеріал ззовні вже в процесі будівництва. Виробники зобов’язані в інструкції вказати витрати консистенції й термін служби. Це важливі критерії вибору, які допоможуть визначитися з найбільш придатною дисперсією для вирішення поставлених завдань. 

Волога негативно впливає на будівельні матеріали, такі як: цегла, бетон, камінь і дерево. Найефективніший спосіб захисту конструкцій, які знаходяться на вулиці чи близько від будинку, – це нанесення речовини, яка виступає бар’єром між водою та поверхнею, тобто гідрофобізатора. Він захищає будівельні матеріали від опадів і руйнівного впливу вітру, підвищує морозостійкість.