Відомо, що вимощеними дорогами людство користується не одне тисячоліття. З тих пір технології дорожнього покриття зазнали змін. Але те, що воно збереглося до нашого часу, свідчить що тротуарна плитка залишається надійним, простим у використанні та довговічним покриттям.
Сьогодні бруківка - це досить розповсюджене покриття для тротуарів, автостоянок, заправок, відпочинкових зон санаторіїв, парків та прибудинкових територій.
Основні дати в історії виникнення бруківки
Купити тротуарну плитку зараз не складає проблеми. А перша плитка з'явилася в 18 ст. в Голландії.
Історія бруківки умовно ділиться на дві частини. Першими почали використовувати бруківку римляни за часів Римської імперії, вона тоді виготовлялася з каменю твердих порід. Римляни зрозуміли - дорога це важливий засіб для того, аби вести воєнні походи, адже для того, щоб постачати спорядження та їжу, рятувати життя, потрібне дорожнє покриття. Імператори прагнули утримувати владу в своїх руках, адже щоб придушити повстання, вони мали швидко добратися до вогнища проблеми.
Суттєво позначилося це й на розвитку економіки. Почало розвиватися торгове ремесло, а разом з ним і дороги в Ассирії, Ахеменідській імперії, Хетському царстві. До теперішніх днів існує Аппієва дорога, що налічує близько двох тисяч років від заснування.
22 км від Боснії височіє гора Височица. Відомо, що підніжжя до цієї гори було викладено бруківкою.
Ще однією давньою бруківкою викладена дорога, що веде до піраміди фараона Сахура, це покриття має 4 метри завширшки.
Місцеве населення США - інки, змогли побудувати дороги, що простягалися на півтора десятка кілометрів. Охопили Еквадор, Чилі, Перу, Аргентину, Колумбію.
Бетонну підлогу археологи знайшли в Югославії. Суміш містила дрібний гравій та червоне вапно, і створена приблизно 5600 року до н.е.
Штучну бруківку почали виготовляти в Нідерландах. Суміш піску, води та бетону активно використовували у будівництві доріг та навіть мостів. Перша мостова з тротуарної плитки з'єднала міста Харлем та Амстердам. Її виготовляли вручну, тому це покриття постійно псувалося. Потребувало теплого та сухого клімату.
Технологію почали активно запозичувати, дійшла вона й до наших днів, проте в удосконаленому вже вигляді. Зрозумівши, що штучний камінь виготовити легше ніж видобувати природній, набула широкої популярності.
Документальні свідчення підтверджують, що головні площі та вулиці Львова були покриті бруківкою до 1452 року, 1487 року брукарі закінчили покриття всіх вулиць.
Досвідчені майстри добували натуральний камінь, величезні брили потрібно було обтесати до потрібного розміру. Ця робота вимагала неабиякої терплячості та професіоналізму.
Сучасна бруківка додає естетичного вигляду, хоча в давнину головним була зручність покриття та його довговічність. У компанії https://krasnebruk.com.ua/ ви знайдете бруківку на будь-який смак, що буде служити довго та прикрашатиме територію.