Багато хвороб озимих злаків можна запобігти не лише використовуючи відповідні інсектециди , але й шляхом правильного підбору сортів злаків. Деякі захворювання, що трапляються на місцях, тісно пов'язані з генетичними особливостями культивованої рослини та її сорту. З цієї причини варто витратити свій вільний час на аналіз останньої інформації.
Сприйнятливість озимих злаків до борошнистої роси
Борошниста роса злаків - одна з найнебезпечніших хвороб злаків, що спричиняє величезні економічні втрати, які можуть перевищувати 30% врожаю. Заражені листя злаків жовтіють та відмирають. У міру прогресування захворювання уражаються верхні листки. Деякі види та сорти зернових менш сприйнятливі до цієї хвороби, ніж інші. У випадку з пшеницею було виявлено понад 60 варіантів гена стійкості до борошнистої роси, специфічного для даного різновиду збудника. Для жита було виявлено 8 генів, відповідальних за це явище. Набуття стійкості до борошнистої роси сортами злаків є тривалою племінною роботою. Вчені підкреслюють, що значна кількість генів стійкості до звичайної пшениці була введена в рослини від її предків та інших споріднених рослин шляхом гібридизації.
Список сортів, рекомендованих для вирощування
Щороку публікується перелік сортів злаків, рекомендованих для вирощування на певній території. Цей список включає сучасну інформацію про стійкість окремих сортів озимих злаків до таких захворювань, як:
- борошниста роса,
- бура іржа,
- бура плямиста листя,
- хвороби основи леза,
- септоріоз листя,
- фузаріоз колосків.
Крім того, характеристики включають інформацію про урожайність рослин попередніх років, їх зимостійкість, висота, сприйнятливість до вилягання перед збиранням врожаю або толерантність до закислення грунту, а також види хімічних інсектецидів на сайті https://lnzweb.com/, які допомагають боротися зо всіма цими хворобами.
Не забудьте перевірити насіння
Іноді дехто з вас забуває перевірити насіння на посів. Якщо ви маєте кваліфікований посівний матеріал, ви можете бути впевнені, що його попередньо ретельно перевірили з точки зору сили проростання та енергії. Однак справа йде зовсім інакше, якщо насіння виробляли ви самі або ви купили його у сусіда. У цьому випадку найкраще перевірити це самостійно на міцність та енергію проростання. Посів здорового, добре сформованого насіння з відомою силою та енергією проростання є запорукою гарної та рівномірної появи міцних рослин, які впораються із загартовуванням та зимовими перервами.