Повідомлення про пожежі, причиною яких була несправна електропроводка, останнім часом настільки часті, що ми почали відноситися до такої біди як до неминучого зла. І зовсім даремно. Хоча кількість електроприладів в будинках і їх потужність різко виросли, правильний вибір марки проводів і кабелів здатен допомогти нам уникнути багатьох неприємностей.
Проводка й кабель електричний розподіляють за кількістю жил (їх може бути до 37), перетину і номінальній робочій напрузі. В ізольованому проводі жила, яка проводить струм, укладена в оболонку з резини чи полівінілхлориду.
Для початку потрібно визначити, що належить електрифікувати. Це важливо. Адже, якщо у вас двоповерховий котедж, який стоїть на узгір’ї, куди ніколи не потрапляє вода, а всі роботи на ділянці обмежуються стрижкою газонів, рішення буде одне. Якщо ж, наприклад, місце болотяне, з близьким заляганням підземних вод, і ви хочете підвести електрику до дерев’яного будинку, то рішення буде зовсім іншим. Тим не менш, в обох випадках не обійтись без кабелю. Тільки не варто забувати, що добре й одночасно дешево не буває. В такому випадку вам варто звернутися на сайт elektrovoz.com.ua, де ви зможете придбати якісні й недорогі кабелі та проводи.
Практичні поради для вибору кабелю
1.Якщо прокладається постійна проводка, краще використовувати кабель зі струмоведучими жилами з одиничних дротів. Він менше піддається корозії і його легше зачищати перед підключенням.
2.Бажано не використовувати кабелі з гумовим покриттям на сонячних місцях.
3.Полівінілхлорид схильний до тріскання при сильному морозі, отже на вулиці краще застосовувати кабелі з покриттям з поліетилену.
4.Кабелі у свинцевій оболонці краще прокладати в літній час. На морозі при їх згині через малу морозостійкість свинцю можливе утворення мікротріщин.
Вибір матеріалу провідників
Мідь краще алюмінію. Вона має хорошу провідність і майже не піддається корозії. Одним з недоліків алюмінію можна назвати і його високу окисність у випадку контакту з повітрям, як наслідок формується окисна плівка.
Отже, алюмінієві проводи, які знаходяться в розподільних коробках та інших приладах, де для з’єднання застосовуються затискачі, теж потребують періодичної перевірки.
Також відомо що, при контакті ц формується пара, в якій алюміній, піддаючись електрокорозії, руйнується. Це додатково погіршує з’єднання.