Дитячий ЛОР-спеціаліст – це фахівець, який лікує дітей і підлітків до 18 років. До нього звертаються із захворюваннями, що пов’язані з горлом, гортанню, носом, пазухами тощо. Важливо, щоби лікар був не лише досвідченим фахівцем у своїй галузі, а й вмів установити контакт із дитиною. Хороший дитячий отоларинголог потурбується про маленьких пацієнтів і назначить відповідне лікування.
Професійні компетенції дитячого ЛОР-спеціаліста
Коли плануєте на огляд до лікаря, варто розуміти, чого очікувати від прийому. Про вашу дитину потурбуються і фахово оглянуть у медичному центрі «Інлор». Там приймають чудові спеціалісти, зокрема, https://inlor.com.ua/specialities/otolaryngology-for-children/ дитячий ЛОР в м. Львів. Лікар може провести:
-
фізичний огляд області шиї та голови, зокрема, пов’язаний із вухами, носом, горлом та гортанню, а також місцевими лімфатичними вузлами та слинними залозами;
-
функціональні проби черепно-лицьових нервів (включаючи лицьовий нерв);
-
тест на слух;
-
підбір слухового апарату та імплантатів;
-
хірургічні процедури (видалення піднебінних мигдалин, поліпів носа);
-
лікування пазух, горла та вух,
-
очистити слухові проходи чи пазухи тощо.
У рамках дитячої отоларингології також проводяться процедури, пов’язані з видаленням сторонніх тіл, зокрема з вух, носа та стравоходу. Цей лікар також приймає пацієнтів у зв'язку з консультаціями, замовленими іншими спеціалістами.
Коли варто відвідати дитячого ЛОР-спеціаліста
-
дитина має слабший слух і не завжди належним чином реагує на оточення;
-
страждає на повторювані інфекції верхніх дихальних шляхів, горла чи вуха;
-
має нежить, який триває понад 3 тижні;
-
говорить «у ніс»;
-
тече чи болить вухо;
-
дитина відчуває труднощі з ковтанням;
-
вночі дихає ротом і часто прокидається.
Особливості консультації
ЛОР-лікар, зокрема, консультує дітей, у яких діагностовано вроджені вади черепно-лицьової системи після народження. У цьому випадку часто необхідна співпраця з лікарями інших спеціальностей.
Варто звернутися до ЛОР-спеціаліста, якщо в дитини часто повторюються захворювання горла та гортані. Лікар оцінить піднебінні мигдалини та, якщо вони занадто великі, розпочне відповідне лікування чи підготує пацієнта до операції. ЛОР також займається діагностикою слуху. Тому, коли є підозра, що дитина погано чує чи є чіткі симптоми, що слух погіршився, тоді варто задуматися про звернення до фахівця. Підозра на погіршення слуху стосується не тільки старших дітей, а й новонароджених і немовлят.
Сьогодні в рамках профілактики дитині проводять тест на слух одразу після народження, що значно зменшує кількість дітей із вадами слуху. Якщо розпочати відповідну терапію якомога швидше, це може стати основою процесу лікування й дуже вплинути на подальший розвиток дитини.
Зараз дуже легко домовитися про консультацію з дитячим отоларингологом. Наприклад, по телефону, особисто чи за допомогою системи онлайн-бронювання, доступної на сайтах. Регулярно проходьте профілактичні огляди разом із дитиною та слідкуйте за здоров’ям, щоби мати добре самопочуття.