Для багатьох жителів нашої країни обмін валют став звичною процедурою. Оскільки за весь період свого існування гривня падає в ціні значно швидше, аніж стабільні іноземні валюти, більшість українців намагаються тримати вільні кошти в доларах чи євро. Як і де краще робити обмін, і на що треба обов’язково звертати увагу?

Правила обміну валют в Україні

Обмінювати валюту на гривню і у зворотному порядку можна в одному з банківських відділень або в спеціальному обміннику: https://obmin24.ck.ua/eur-uah, що працює за ліцензією. При цьому варто дотримуватись наступних заходів безпеки:

  • Ознайомитись з запропонованими курсами.
  • Заздалегідь порахувати, скільки грошей має бути на руках після конвертації.
  • Перерахувати отриману суму. В разі, якщо вона не відповідає попереднім розрахункам, угоду краще скасувати.

Варто пам’ятати, що курс обміну на чорному ринку і в спеціалізованих обмінниках може суттєво відрізнятись.

Основні категорії валют

В класифікаторі Нацбанку присутні такі групи:

  • Валюти з вільною конвертацією, які можна використовувати для платежів в рамках міжнародних транзакцій. Їх продають на найбільших світових валютних ринках. Ці грошові знаки дозволені для інвестування на території України.
  • Вільно конвертовані грошові одиниці, які заборонені для міжнародних розрахунків і не продаються на великих валютних ринках.
  • Неконвертовані гроші.

Цей перелік є особливо актуальним для людей, що планують здійснювати обмін не дуже популярної валюти.

Чи можна виконувати обмін онлайн

У лютому 2019 року Національний банк видав дозвіл на віртуальний обмін іноземної валюти. Конвертувати можна не більше 150 тисяч гривень щодня в еквіваленті. Обмін онлайн відбувається за допомогою інтернет-банкінгу. Користувач має право списати з рахунку обрану суму в гривнях, і отримати певну кількість іноземної валюти, відповідно до чинного курсу.

Послуга обміну онлайн розповсюджується на найбільш розповсюджені грошові знаки – долари та євро.

До речі, жоден банк і обмінний пункт України не працює з розмінними монетами інших держав, навіть з євро-центами. Краще відкласти їх в скарбничку до наступного закордонного вояжу.

Обираючи місце обміну валюти варто пам’ятати, що будь-які операції на чорному ринку є не просто нелегальними, але й небезпечними. У разі, якщо контрагент порушить озвучені раніше умови договору, звернутись за допомогою до поліції не вдасться.