В панельних будівлях існує три типи з'єднань: відкриті, вентильовані або закриті. Шви замикаються шляхом заповнення зазору між збірними елементами матеріалом, чутливим до деформацій, що відбуваються у шві. На якість герметизації швів впливають властивості матеріалу - адгезія до основи, схильність до деформацій, довговічність. Герметичність відкритих швів залежить від їх розмірів та якості бетону, з якого виготовлений збірний елемент. Тільки в герметичному бетоні вода не проникає глибоко в плиту. Важливу роль відіграють стики елементів зовнішньої стіни. Цей простір дозволяє текстурним шарам елементів зовнішніх стін вільно деформуватися внаслідок температурних перепадів, усадки бетону або зміни вологості бетону.
Пошкодження швів стінових панелей - поширене явище. Найбільш характерні з них:
-
когезійні тріщини ущільнювального матеріалу,
-
клейове відшарування герметика від поверхні бетону,
-
тріщини на стикових краях внаслідок передачі високих стискаючих напружень затверділою сумішшю герметиків,
-
тріщини на краях швів через недостатнє з'єднання.
Герметизація швів та ремонт тріщин з професійною будівельною компанією
При виборі герметику майстри будівельної компанії «Рать» враховують температуру навколишнього середовища та вологість основи, а також правильну форму шва. Стик і матеріал, що заповнює його, під впливом зовнішніх факторів стискаються і розширюються. З пошкоджених швів видаляють старий герметик, чистять стик і ремонтують пошкоджені краї стику.
Майстри rat.net.ua не ремонтують стики, якщо за 2-3 дні до гідроізоляційних робіт пройшов дощ. При забруднених або вологих краях герметик не буде прилипати до блоків, і все ще залишатимуться щілини, через які вода буде просочуватися в місце з’єднання.
Матеріали та обробка
Для герметизації швів https://rat.net.ua/tpost/9aixaog821-germetizatsiya-treschin-shvov найчастіше використовують:
-
акрилові маси,
-
асфальто-гумові шпаклівки,
-
силікони,
-
стрічки зі спіненого матеріалу.
Акрилові маси вдавлюють у стик пістолетом. Вони набувають своїх властивостей після випаровування води. Акрил пластичний та гнучкій, його можна фарбувати.
Асфальто-гумова шпаклівка укладається шпателем в стик. Вона не твердне, і гнучка після монтажу. Приблизно через 1 місяць стики можна фарбувати.
Силікони пістолетом заповняють щілину. Вони тверднуть і отримують свої властивості, витягуючи вологу з повітря. Їх не можна фарбувати, але вони доступні у різноманітних кольорах. Ацетатні силікони не використовують для герметизації стиків бетонних та залізобетонних елементів.
Спінені матеріали виготовляються у вигляді смуги (профілю), промислово стиснутої приблизно до 15% своєї робочої товщини. Такий стиснений герметик встановлюють в будь-яких погодних умовах - також у вологому грунті та при низькій температурі повітря.