Відомо, що оригінальні блоки живлення для ноутбуків варто ретельно оберігати і краще, якщо вони будуть справно працювати вічно. Однак реальність інша і БЖ одного разу може вийти з ладу. Ці пристрої не обслуговуються і відновити їх вкрай складно, тому в більшості випадків доведеться підібрати новий адаптер, наприклад, на цьому ресурсі https://www.aks.ua/uk/catalog/zaryadnoye-ustroistvo-noutbuk/
Симптоми несправного блоку живлення ноутбука
Ноутбук без адаптера змінного струму має обмежений час роботи, тому при розрядці акумулятора необхідно його підзарядити. Після підключення БЖ до лептопу ми можемо швидко розпізнати перші симптоми відмови джерела живлення.
- іскріння, коли під'єднано блок живлення;
- оголені дроти на вигині шнура живлення;
- адаптер змінного струму періодично заряджає акумулятор ноутбука або не заряджає його взагалі;
- після підключення блоку живлення до ноутбуку світлодіодний індикатор не горить (якщо блок живлення обладнаний таким діодом);
- світлодіод на блоці живлення блимає або гасне, як тільки пристрій підключено до зарядки.
- блок живлення стає занадто гарячим;
- адаптер видає незвичайний шум, наприклад, свист або тріск.
Якщо при роботі з лептопом у вас виникне яка-небудь з цих проблем, то подумайте про те, щоб якомога швидше придбати новий адаптер для ноутбука.
Новий БЖ. Що враховувати при виборі
Ви плануєте купити новий блок живлення для ноутбука? В першу чергу варто звернути увагу на параметри сумісності з конкретною моделлю ноутбука, а саме: довжина кабелю, інтерфейс підключення, потужність, напруга і максимальна сила струму.
- Потужність вказується в ватах (Вт) і може варіюватися в діапазоні від 30 Вт до 96 Вт. Тому слід підбирати БЖ під конкретну версію ноутбука. Використання блоку живлення, потужність якого перевищує технічні вимоги ноутбука, не викличе проблем, оскільки саме ноутбук «сам вирішує», скільки йому потрібно енергії. На швидкість зарядки це також не вплине. А ось використання блоку живлення з меншою потужністю загрожує виходом з ладу як ноутбука, так і самого СЗУ. У більшості випадків він не зможе не тільки зарядити акумулятор, а й забезпечити стабільну роботу ноутбука. Рекомендуємо використовувати блок живлення, ідентичний заводському.
- Напруга зазначено в вольтах (В) і має в точності відповідати технічним вимогам ноутбука. Допускається невелике відхилення в розмірі 1В, але краще вибрати блок живлення для ноутбука з такими ж параметрами, як і у оригінального.
- Сила струму вказується в амперах (A). Вихідне значення має бути рівне або більше, ніж вказано на оригінальній зарядці. Більш низьке значення може привести до виключення ноутбука.
Щоб не допустити помилок при виборі адаптера, рекомендуємо вибирати обладнання, яке ідентичне за параметрами з заводським БЖ.