Будь-який сайт, чи то онлайн-магазин, чи то звичайний корпоративний сайт із послугами або інформаційними сторінками, має два основних джерела трафіка: реклама й “органіка” з пошукових систем. Їхня головна відмінність полягає в тому, що за кожного користувача, який зайшов на сторінку завдяки рекламі, доводиться платити, ґрунтуючись на аукціоні ставок усіх компаній-конкурентів, а клієнтів із пошукових систем ви отримуєте без прямої оплати. Але їхній потік залежить від рядка видачі сайту.

SEO-оптимізація дає змогу підвищити якість посадкових сторінок (landing page) і сформувати авторитет сайту в мережі, завдяки чому пошукові алгоритми ставлять його вище конкурентів в інтернет-видачі. 

Як залетіти в топ у 2021 році, дізнаємося з блогу відомої київської вебстудії Business Site: https://www.site2b.ua/web-blog/.

Верстка Mobile First і швидкість завантаження

Одним із головних критеріїв потрапляння до топу Google став принцип Mobile First. Згідно з ним якісний ресурс повинен спочатку розроблятися під смартфони, а вже потім оптимізуватися під планшети й ПК. Причому вітається саме одна версія сайту, а не окрема мобільна та десктопна – такий підхід застарів і погано сприймається пошуковими системами.

В Google навіть розробили спеціальний сервіс для тестування Mobile Friendly-сайтів, щоб допомогти власникам їх оптимізувати. Чинниками оцінювання є:

  • швидкість завантаження сторінок;
  • розташування конверсійних елементів: якість і зручність верстки;
  • коректність роботи основного функціонала сайту на маленькому екрані.

Якщо ваш сайт й досі неоптимiзовано під мобільні пристрої або має окрему мобільну версію, посісти рядок у топі й отримати багато органічного трафіку неможливо.

Експертний та структурований контент

Головне завдання пошукових систем – вивести в топ для користувача максимально релевантні та якісні сайти за конкретним запитом. А якість онлайн-ресурсу формує передусім контент. Сьогодні пошукові системи навчилися аналізувати зміст, визначати рівень його експертності, авторитетності й достовірності, що в результаті значно впливає на позиції сайту.

Щоб потрапити до топу, треба добре попрацювати над створенням:

  • текстів, корисних для людей, а не призначених для пошукових алгоритмів;
  • стильної інфографіки;
  • якісних фото і відеороликів;
  • інтерактивних елементів (карт, калькуляторів тощо).

Важливо зазначити, що контент повинен бути унікальним, бо пошукові системи чудово розпізнають плагіат. Також треба грамотно структурувати сторінку, щоб користувач витрачав мінімум часу на знайомство з матеріалами та отримував максимум корисної інформації.