У цій статті ми обговоримо ефективність модулів і оптимальні умови їх роботи. Ми покажемо, за яких температур вони працюють найкраще, і розповімо, що таке індекс STC.

Ефективність роботи фотоелектричних панелей

Погодні умови та висока температура (повітря) впливають на ефективність роботи фотоелектричних панелей. Коливання призводять до зміни температури фотоелементів та інших матеріалів. Це впливає на фізичні (фізико-хімічні) властивості всього фотоелектричного модуля, призводить до зменшення ефективності його роботи. Фотоелектричні панелі виготовлені з кремнію, напівпровідникового матеріалу.

сонячні панелі

Враховуйте це, коли будете замовляти комплекти сонячних електростанцій за посиланням https://www.solargarden.com.ua/product-category/komplekty/. Зі зміною температури модуль змінює свої електричні та фізичні властивості, такі як:



  • поглинання сонячної радіації;
  • рухливість заряду і ширина енергетичного розриву;
  • питомий опір (рівень електропровідності) самого напівпровідника і концентрація носіїв заряду.

Вищевказані властивості впливають на номінальну потужність, створювану генератором.

Ефективність роботи фотоелектричних панелей в різних кліматичних широтах

Фотоелектричні панелі спроектовані таким чином, що вони працюють в діапазоні температур навколишнього середовища від -40°C до +85°C. Це дозволяє встановлювати їх практично в будь-якому місці на планеті. Вони показують найвищу ефективність в сонячні дні, коли до них надходить найбільше променів світла. Проте висока температура сонячного елемента, на яку в першу чергу впливає температура навколишнього середовища, сприяє зміні напруги на панелях. Це призводить до того, що потужність падає.

У той час як інтенсивне сонячне випромінювання дає можливість великого поглинання світла, досить висока температура сприяє падінню напруги на фотоелектричних модулях. Падіння напруги при високій температурі призводить до зниження ефективності виробництва електроенергії в теплому кліматі.

Ефективність фотоелектричних модулів

Однак, оцінюючи ефективність фотоелектричних модулів на рік, крім температури, необхідно враховувати кількість сонячних днів і їх середню довжину. Велика кількість сонячних променів (більше 2000 Вт/м2) в теплих кліматичних зонах і поява сонця протягом значно більшої кількості днів у році (в порівнянні з, наприклад, помірним кліматом) компенсують низьку продуктивність.

сонячні панелі

Важливий той факт, що при низьких температурах фотоелектричні панелі в сонячні дні здатні виробляти таку ж або навіть більшу кількість електроенергії, ніж в теплих кліматичних зонах. Найбільша продуктивність припадає на весняні місяці.