Постільна білизна - це те, без чого не обходиться жодна спальня. Це стосується і дорослих, і дітей, і гостей, які до вас коли-небудь можуть заїхати і переночувати. Тому вибір і покупка постільної білизни повинна бути дуже усвідомленою. Якою б простою справою вона не здавалася, завжди потрібно враховувати важливі нюанси, щоб забезпечити здоровий сон і комфортний відпочинок всій родині. Розповідаємо про найкорисніші поради по вибору і купівлі постільної білизни.
Порада №1: вибираємо матеріал
Вважається, що для постільної білизни в обов'язковому порядку потрібно вибирати натуральні матеріали.
- Бавовна - одна з найдешевших тканин. На основі бавовняної нитки виготовляється найпопулярніша тканина для постільної білизни - це бязь. Вона досить щільна, стійка до механічних пошкоджень і до зносу, тримає форму, не сідає після прання.
- Сатин - тканина з гарним блиском з лицьового боку, теж робиться на основі бавовни, тому її сміливо можна використовувати для постільної білизни.
- Натуральний льон ідеальний для літа. Він не тільки володіє дихаючими властивостями, але і прекрасно вбирає вологу, не парить шкіру, дає тілу дихати навіть у найспекотніші дні. Але льон сильно мнеться і сідає після прання.
- Шовк - одна з найдорожчих тканин, але і одна з найякісніших. Натуральний шовк дійсно виглядає по-королівськи. Косметологи вважають, що з шовку варто купувати наволочки, і тоді на шкірі обличчя буде менше зморшок.
Незважаючи на популярність натуральних тканин, штучні тканини для постільної білизни теж заслуговують на увагу. Наприклад, для зимового періоду відмінно підійдуть пледи і ковдри з мікрофібри. Ця тканина дуже м'яка, ворсиста, махрова, нагадує фліс для одягу. Вона пропускає повітря і не парить тіло, але відмінно зберігає тепло навіть в холодному приміщенні.
Порада № 2: підбираємо розмір
Серед всіх різновидів постільної білизни є загальноприйняті стандарти щодо розмірів. Багато відомих виробників випускають постільна в таких варіантах:
- односпальне - на саму вузьку ліжко;
- полуторне - близько 150 х 210 см або до 160 х 220 см;
- двоспальне - від 175 х 210 см до 200 х 220 см;
- євро-стандарт або так званий «kingsize» - від 200 х 220 до 220 х 240.
Не забувайте, що і розміри наволочок в кожному окремо взятому наборі можуть бути різними - від 50 х 50 см, 50 х 70 або 70 х 70 см. Простирадло, яка йде на гумці і натягується на матрац, теж може бути різних розмірів. Найпростіше зробити докладні виміри матраца, ковдр і подушок, і порівняти з ними розмір придбаного постільної білизни.
Порада № 3: дизайн і якість фарбування
Сучасна постільна білизна давним-давно вийшло за рамки «квіточки» або «горошку», і інших банальних візерунків, популярних в Радянському Союзі. Сьогодні можна купити «одяг» для ліжка нітрохи не гірше, ніж для себе самих, а іноді навіть і краще, яскравіше і цікавіше! Забарвлення - будь-які, візерунки, принти, вишивка, інкрустації і навіть цілі 3D-картини і фотодрук. Сьогодні є всі, і вибирати є з чого. Але дуже важливо підбирати правильно не тільки дизайн постільної під інтер'єр спальні або інших кімнат, але і враховувати якість принта. Ось на що варто звернути увагу:
- яскравість малюнка - зайве насичена забарвлення може змитися вже за 1-2 прання;
- просочення тканини фарбою - з виворітного боку матеріал теж повинен відображати малюнок, це означатиме, що тканина просочена фарбою рівномірно;
- щільність нанесення фарби - барвник не повинно лягати занадто щільно, щоб тканина не була «картонною»;
- запах - ніяких токсичних ароматів фарб і лаків, хімічних сполук, парів аміаку і т.п., якісне білизна повинна мати аромат чистого текстилю;
- температура прання - якщо на упаковці вказана допустима температура прання близько 60 градусів Цельсія і вище, значить, фарбування якісне і витримає такі перепади.