Саморізи відносяться до найбільш поширених у будівництві видів кріплення. Їх легко впізнати за конструкцією. Самонарізний шуруп має подовжене тіло у формі стрижня з нарізаним різьбленням та загостреним кінцем. На протилежному кінці розташована головка зі шліцями під викрутку або біту шуруповерта. При вкручуванні металовиробу гострий кінець легко пробурює отвір у матеріалі, шліци на головці дозволяють створити необхідний крутний момент, а різьблення забезпечує загвинчування та фіксацію кріплення.

Пройшовши за посиланням https://xozmarket.com.ua/, ви зможете вигідно придбати самонарізи та інші господарські товари у Харкові та Україні!

Види саморізів

Саморіз широко застосовується як професіоналами, так і домашніми майстрами до виконання робіт у побуті. Це зручний та надійний метиз без додаткових комплектуючих. Для їх монтажу підходять звичайні слюсарні інструменти, які є в наборі будь-якого майстра.

Для виконання монтажних робіт застосовуються різні види та розміри шурупів. Класифікація цих кріпильних елементів здійснюється переважно за сферою застосування та типами матеріалів основи, за якими доводиться виконувати монтаж. Від цих параметрів залежить конструкція самонарізних шурупів та їх характеристики. Основними видами саморізів у сфері застосування є такі металовироби:

  • по металу;
  • по гіпсокартону;
  • по дереву;
  • покрівельні.

Стандартні шурупи випускаються діаметром від 3 мм до 10 мм. Кріпильні елементи більшого діаметра використовуються для вирішення вузькоспеціалізованих завдань при роботі з певними видами матеріалів і трапляються досить рідко. Стандартна довжина самонарізних шурупів складає від 12 мм до 260 мм. Більш довгі металовироби також застосовуються рідко і тільки для спеціалізованих монтажних завдань.

Щоб правильно підібрати самонарізні шурупи для виконання конкретних робіт, необхідно врахувати матеріал і товщини деталей, що скріплюються. Для точного підбору саморізів рекомендується використовувати таблиці з ГОСТів та технічні довідники, в яких наведено точні розмірні параметри та характеристики металовиробів, необхідні види капелюшків саморізів і т.д.

Капелюшок може мати різну форму залежно від виду та призначення шурупів. Більшість металовиробів оснащується капелюшками зі шліцями під викрутку. Елементи кріплення для виконання монтажних робіт, при яких потрібно прикладати значне зусилля при загвинчуванні, оснащують капелюшком шестигранної форми під гайковий ключ.