Будь-який будинок має достатньо просторий підпокрівельний простір. Його використовують у якості горища або навіть як повноцінне приміщення для проживання (мансарда). При обох варіантах експлуатації ці простори мають одне спільне – потрібно забезпечити спосіб, як можна легко та безпечно туди піднятись. Оптимальний варіант складні сходи на горище. Під час вибору даної конструкції часто постає питання – чи не буде проходити холод з горища в тепле приміщення через люк у стелі.
Що варто розуміти про утеплення входів на горище
Отвір у стелі – це завжди втрати тепла. У даному випадку потрібно обрати саме таку конструкцію, яка зможе створити найбільш комфортні умови та мікроклімат у приміщенні. Це стосується нижчих поверхів та самого горища. Тому варто з максимальною увагою підійти до вибору сходів. Сходи можуть мати відповідне утеплення або йти зовсім без нього. Для того, аби зрозуміти який потрібно зробити вибір, необхідно розібратись в усіх нюансах конструкції теплоізоляції:
- Короб з дерева – частіше за все він створюється з деревини хвойних порід (сосна) або з буку. Товщина дошки, яку використовують для короба, складає 2,5-3 см.
- Шар для утеплення з пінополістиролу – це спеціальний газонаповнений матеріал, який входить до групи пінопластів. До його експлуатаційних характеристик відноситься стійкість до низьких температур та зносу. Чим товще утеплення, тим нижче показник теплопровідності.
- Фанера або ДВП.
- Плівка для пароізоляції – обов’язковий елемент, особливо, якщо скачки температур у будинку та на горищі великі.
- Ущільнювач, зроблений з етилен-пропіленового каучуку.
Всі елементи розташовані наступним чином: короб з дерева грає роль міцного каркасу, всередині розміщується пінополістирол, який з обох боків закривається фанерою або іншим матеріалом, між ними з боків укладається пароізоляційна плівка. Ущільнювач з резини фіксується з зовнішнього боку для того аби прибрати зазори.
Яким повинно бути підходяще утеплення для сходів
Під час вибору оптимальних сходів на горище с утепленим люком треба звернути увагу на товщину теплоізоляції. Найбільш важливо те, що товщина впливає на показники теплопровідності. Чим вона більше, тим нижче теплопровідність, тобто тепло втрачається менш інтенсивно.
Коли треба обирати горищні сходи без утеплення
Часто люди плутаються: коли треба обрати сходи без утеплення, а в яких ситуаціях найкраще підійде модель з максимальним шаром. В цій ситуації потрібно орієнтуватись на декілька рекомендацій:
- конструкцію з досить великим шаром утеплення від 80 см потрібно обирати для приміщення, яке утеплюється, кімнат та коридорів, де знаходиться підйом на холодне горище без утеплення;
- сходи на горище без утеплення потрібно монтувати в приміщенні, яке опалюється і має утеплену мансарду, також ці конструкції підходять для нежилих приміщень без опалення (гаражі, сараї), жилих приміщень, які використовуються тільки в літній час, наприклад на дачі.
Ми перерахували 2 крайні варіанта. Основна суть нашої статті зосереджена в тому, що обирати утеплення потрібно відповідно до необхідної теплопровідності люку. На основі даного показника зможете зробити правильний вибір. Чим нижче рівень теплопровідності, тим менше теплової енергії пройде через люк. Іншими словами – залишиться в теплій кімнаті. Оптимальні горищні сходи https://bukwood.ua/uk, які відповідають всім сучасним стандартам, можна найти у продажу багатьох сучасних компаній. В тому числі в асортименті «Буквуд».