Загадкова речовина "колаген". Він відомий багатьом жінкам як джерело молодості та здоров'я. Як правило, про нього говорять при призначенні косметологічних процедур, коли обстежується жіночий організм. Однак ця речовина корисна не лише для косметології. Існують інші його позитивні функції.
Колаген для роботи внутрішніх органів.
Цей елемент заведено називати фібрилярною білковою речовиною. Його основне завдання в організмі людини — сполучна. Він є невід'ємною частиною у складі сухожилля, шкіри, судин. Завдяки йому вони мають властивість хорошої еластичності та рухливості. Так сполучна тканина є у всьому: у внутрішніх органах, м'язах, кістках, судинах. По структурі в різних людей з особливостей організму підрозділяється на пухку чи тугу, щільну. Саме ця тканина містить у собі колагеновий елемент. Тканина з достатньою кількістю колагену виконує наступну роботу в організмі:
- служить якимось каркасом усіх внутрішніх органів;
- з'єднує всі клітини;
- здійснює регулювання водних, сольових процесів;
- завдяки їй відбувається нарощування та еластичність сухожилля, зростання і міцність зубів, пружність хрящів.
Таким чином, очевидно, що завдяки колагену організм не старіє. Для загальної підтримки працездатності організму жінки у тяжкий період також важливі вітаміни для вагітності.
Колаген у косметології.
Наявність цього елемента у тканинах відіграє особливу роль у жіночому організмі. Від нього залежить, наскільки довше шкіра та інші органи залишатимуться молодими. Так він має сприятливий ефект:
- На шкіру. Покращує її стан та зовнішній вигляд;
- на уповільнення процесу руйнування клітин, хрящів;
- На волосся. Вони виглядають здоровими, не сухими, мають природний блиск та густоту;
- для нігтів він є джерелом зміцнення. Вони не кришаться і ростуть швидше;
- метаболізм покращується, сприяє очищенню організму та зниженню ваги.
Медичними дослідженнями показали, що з часом вироблення цього білка стає меншим. Вже після 25 років можна спостерігати в'янення шкіри, перші зморшки та інші ознаки старіння. Втрата колагену залежить від багатьох факторів. Здебільшого до них належать шкідливі звички (куріння, алкоголь), стреси або слабкий імунітет.
Як застосовують різні види колагену?
У медичній літературі виділяють таку класифікацію білка:
1. Рослинний. Його одержують із пророслої пшениці. Вважається найрідкіснішим і важкодоступним. Він може легко засвоїтись організмом. Не викликає алергії. Косметичні препарати, що містять його у своєму складі, коштуватимуть дуже дорого.
2. Тваринний. Джерелом служать кістки рогатої худоби та їх шкіра. Його додають у багато кремів, які мають функцію зволоження та живлення шкіри. Є найпоширенішим видом і застосовується як колаген для суглобів.
3. Рибний або морський колаген морський колаген. . Цей різновид видобувається з морських жителів (риби, равлики). Є максимально природним, відмінно підходить для відновлення у клітинах шкіри.
Всі ці різновиди входять до складу кремів та різних медичних препаратів, що використовуються у косметології. Так його застосування найчастіше буває зовнішнім. Тобто на шкірі утворює плівкову маску. Також буває ін'єкційне застосування. Вводиться уколами під шкіру, щоб спровокувати природний процес його виробітку на певний термін, зазвичай на пів року. Далі процедуру потрібно знову повторювати. Вживають його у складі з різними БАДами та добавками до їжі. Для цього потрібна обов'язкова рекомендація лікаря, оскільки не всі препарати мають сертифікацію.
Таким чином, купити колаген для організму потрібно, щоб він передчасно не в'янув, щоб краса шкіри, волосся, нігтів зберігалася тривалий час. Також білковий елемент дуже важливий для судин, суглобів, які з часом зношуються і втрачають еластичність, стають крихкими. Підтримувати його наявність можна, використовуючи косметичні креми, процедури та прийом вітамінів. Але для того, щоб його відновити, потрібна обов'язкова консультація лікаря - дерматолога або косметолога.