Проблема стабілізації напруги у побутовій мережі – чи не найскладніше завдання для домашнього електрика. Адже вирівняти і розподілити навантаження по кімнатах – половина завдання. Одразу після початку експлуатації будинку з’являються нові прилади, які не планувались і які значно перевищують номінальне навантаження. Саме тому єдиним рятівником від перегорання приладів, проблем з мережею є ефективний, який можна купити стабілізатор напруги. Саме він допоможе вирішити проблеми із зміною напруги. А до цього варто додати і вирівнювання коливань вольтажу, який змінюється ще на дільниці мережі до точки входу у квартиру.
Різноманітність стабілізаційного обладнання викликає занепокоєння у звичайного споживача: як розібратись із цим асортиментом приладів і купою технічних термінів? В цьому ми зараз і допоможемо. А принагідно згадаємо, що купити електротехнічне обладнання в магазині Electro100 можна у широкому асортименті і саме для забезпечення стабільної напруги у будинку чи офісному приміщенні. Все залежить лише від потреб, оскільки тут є техніка як для мінімальної потужності від 1 кВт, так і до промислових масштабів у багато десятків кіловат.
Релейні стабілізатори
Найпоширеніший і простий варіант стабілізації напруги. Вони складаються в основному із трансформатора, перемикаючих реле та електронного блоку керування – мікропроцесора. Релейними їх називають через те, що вони управляються саме реле, які перемикають на різні трансформаторні обмотки напругу, що спрямована на внутрішньобудинкову мережу. У релейних стабілізаторів пристойна швидкість реагування - 30 мс та чималий діапазон вхідної напруги, що вирівнюється на виході - від 100 до 300 вольт. Хоча вони дещо слабкіші як вирівнювачі, коли подається мала напруга. Розмір і шумність незначні.
Електронні стабілізатори
Це різновид стабілізаторів, які теж мають у собі той самий набір компонентів:
- автоматизований трансформатор;
- електронну систему управління;
- замість реле – симисторні або тиристорні ключі.
Швидкість спрацьовування – у межах 20 мс і менше. Теж компактний і теж малошумний.
Інверторні стабілізаційні прилади
Ці прилади працюють взагалі без трансформаторів. Вони можуть встановлюватись як у холодне так і тепле приміщення і що головне – регулюють точність напруги до 1%. Тобто вони є дуже точні і дуже плавно вирівнюють показники вольтажу у мережі. Швидке спрацьовування – 5-10 мс, а крім того – відсутність механіки та електротехнічних деталей збільшує термін їх використання. Але є і суттєва перепона для застосування – вартість.
Розраховуємо потужність: все плюсуємо і додаємо 20-30%
Тепер, коли визнаєте які бувають стабілізатори напруги, можете дізнатись і те, як їх обирати, за якими параметрами. Перша і найголовніша – потужність. Якщо вирівнювання параметрів напруги потрібне на весь будинок, тоді треба розраховувати мінімум на декілька кіловат. У великому будинку – 5-6 кВт і більше, до 10-15. У меншій квартирі – можна купувати менш потужний стабілізатор. Але врахуйте, що навіть ввімкнена пральна машинка може брати на себе потужність 2-3 кВт.
Щодо пікової потужності, то вона сумарно може бути ще вищою, ніж потужність всіх ввімкнених приладів на 20-30%. Тож обираючи потужність стабілізатора врахуйте це. А краще, проконсультуйтесь із спеціалістом інтернет-магазину. І облаштуйте свою квартиру чи офіс надійним захисником від стрибків напруги.