Завдяки сучасним технологіям процес отримання позики максимально спрощений — достатньо кілька хвилин за комп’ютером. Будь-який кредит у банку або мікрофінансовій компанії видається під певну відсоткову ставку на той чи інший кредит без довідки про доходи на карту. Щоб користуватися коштами вигідно й безпечно та не мати труднощів із виплатою заборгованості, варто уважно відноситись до процесу оформлення кредиту та оцінювати власне фінансове становище.

Як формується ставка

Під відсотковою ставкою заведено розуміти суму, яку необхідно заплатити за користування грошима. Чим нижчий буде цей показник, тим менше буде переплата і навпаки. Іноді деякі маловідомі МФО України пропонують кредит без відсотків, найчастіше він доступний для нових клієнтів в якості акції та для розширення клієнтської бази.

На що варто звертати увагу:

  • Безвідсотковий кредит від МФО — досить популярна послуга, акції для залучення клієнтів проводяться на регулярній основі. Тому хвилюватись при оформленні такого договору не варто.
  • Кредит під 0 відсотків у банку отримати зазвичай неможливо, але клієнтам доступна розстрочка у партнерів або банківські карти з тривалим пільговим періодом, впродовж якого не потрібно платити відсотки за договором.
  • Кредит у сумнівних організацій або приватних осіб без відсотків краще не обирати, оскільки є чималі шанси зіштовхнутися з шахраями.

Різні програми відрізняються основними умовами: термін користування коштами, ліміт кредитування та річний відсоток.

Економічна ситуація в Україні

Розмір базової ставки по кредитних програмах визначається Національним банком України, а також галузь мікропозик та банківських кредитів регулюється цілою низкою законів. Чим відсоткові ставки за кредитами нижчі, тим доступнішими будуть послуги кредитування для громадян та тим більше людей зможуть звернутися до банку або МФО за позикою.

Платоспроможність заявника

Сучасні кредитні компанії користуються в роботі спеціальними скоринговими системами, котрі аналізують фінансове становище потенційного клієнта. Якщо у минулому позичальник мав проблеми із виплатою заборгованості або на момент звернення за кредитом у нього немає роботи, але вже оформлено кілька позик у інших мікрофінансових організаціях — подібні негативні моменти можуть стати причиною відмови у видачі коштів.

Також в залежності від цих параметрів відсоткова ставка може бути значно вищою, аніж для тих позичальників, котрі можуть принести довідки про розмір доходу та мають офіційне працевлаштування з чистим кредитним рейтингом. Подібний підхід практикують банки, критерії оцінки клієнтів у яких доволі жорсткі.

Мікрофінансові компанії зазвичай використовують інший підхід до оцінки платоспроможності позичальника та до визначення ставки за договором. МФО готові кредитувати навіть людей без офіційного працевлаштування чи тих, хто допускав серйозні прострочки в минулому. Розмір ставки у цьому випадку залежить виключно від того, чи користувався послугами цієї компанії клієнт раніше або ж він звертається до компанії вперше.

Особливості кредитної програми

Якою буде ставка за договором, також залежить від типу кредиту, який ви плануєте отримати, а також від терміну видачі коштів, суми кредитування та мети отримання грошей. Традиційно короткострокові позики значно дорожчі в обслуговуванні, аніж видані на тривалий період.

Чи можна вплинути на розмір річної ставки

Позичальник не може впливати на відсоткову ставку. Єдине, що доступно для користувача — порівнювати різні кредитні пропозиції та шукати компанію, звернення до якої буде найбільш вигідним. Своєчасна виплата заборгованості — це вклад у майбутнє, оскільки ви отримаєте хорошу кредитну історію та надалі будете вважатися надійним клієнтом.