Майже будь-яка будівля, як комерційне приміщення, так і багатоквартирний будинок, а особливо односімейний будинок, потребує оснащення необхідними балюстрадами. Їх встановлюють на сходах, пандусах, ілюмінаторах, терасах і, звичайно ж, на балконах і лоджіях. Завдання балюстрад - забезпечити найвищий рівень безпеки, але не можна забувати, що вони також впливають на естетичність будівлі. Найгарнішім матеріалом для балюстрад є коване залізо, безліч візерунків ви знайдете за посиланням https://artdeco.ua/ua, вибирати їх слід уважно, щоб вони були довговічними та естетичними водночас.
Типи балюстрад
Балюстрада - це огорожа або огорожа з різних видів архітектурних елементів. Складається із зручного поручня та наповнення, що впливає на безпеку використання розділених ним архітектурних форм.
Зараз можливо зустріти перила з:
- нержавіюча сталь;
- алюміній;
- деревина;
- скляні;
- чавун.
Зазвичай перила захищають краю сходів, балконів або терас. При необхідності встановлюються також на дахах і в лоджіях. Іноді балюстради також можуть бути перегородкою між кімнатами, або їх частинами. Як бачите, вони виконують важливу утилітарну функцію , але також і декоративну.
Однак їх найважливішою функцією завжди є забезпечення безпеки: вони захищають користувачів від випадкових падінь. При проектуванні, будівництві та виборі балюстрад важливо пам’ятати, що в даний час положення будівельного законодавства регулюють технічні умови для цих елементів конструкції.
Норма стосується, серед іншого, висоти балконних і сходових огорож, параметрів їх жорсткості, а також, наприклад, розміру просвітів в ажурних балюстрадах.
Що варто знати про правила безпеки?
Перш за все, що:
1. Перила не повинні мати гострих кінців. Однак їх конструкція повинна забезпечувати передачу горизонтальних зусиль.
2. Висота і заповнення вертикальних площин перил повинні забезпечувати ефективний захист від падіння людей.
Висота та зазори або отвори в заповненні балюстради повинні мати певні розміри:
В одноквартирних будинках і внутрішніх приміщеннях багатоповерхових квартир мінімальна висота перил повинна бути не менше 0,9 метра, а максимальний зазор або розмір отвору між елементами перил наповнення тут не регламентується.
У багатоквартирних будинках і житлових будинках, а також у будинках навчальних і виховних закладів охорони здоров'я мінімальна висота балюстради, виміряна до верху поручня, повинна становити 1,1 метра.