Однією з організацій, яка проводить тренінги з самооборони та виживання у містах, де ведуться бойові дії для жінок є ОО “Українська Жіноча Варта”. Зараз існує великий попит на такого роду тренінги, то ж далеко не всім вдається їх відвідати. Звісно відвідування тренінгів не допоможе стати експертом, але основам точно навчить. Допоможе завчасно розпізнати можливість небезпеки та оцінити власні ресурси, роздивитися можливі сценарії подій та розробити план для кожного з них.

Основні положення тренінгів

Любій людині, яка відвідує такі заходи буде цікаво, на який же досвід покладаються інструктори. Тут все набагато серйозніше, ніж грати в ігрові автомати. Такі “навчання” завжди об’єднуються у кілька блоків. Після них людина починає розуміти, що потрібно саме їй:

  • навички самооборони
  • знання тактичної медицини
  • вміння стріляти.

Всі навчальні матеріали розроблені на практичних кейсах, та багато з них саме на українському досвіді. Головним завдання самооборони є виживання. Геройствувати не варто. Якщо ви можете втекти, то краще втечіть, якщо можете заговорити злочинця — то заговоріть його.

Питання, яке хвилює багатьох простих громадян — чи варто втекти з міста, де стріляють. Досить умовною назвою є “тривожна валіза”, яку всім нам рекомендують зібрати. Можна зробити навіть “тривожну валізу”, у якому ви можете покласти документи та гроші. Список речей ви можете знайти в інтернеті, але варто вирішити, що з цього списку потрібно саме вам. Досить небезпечно залишатися у місті, де йдуть бойові дії. Саме через це більшість людей починає панікувати і питання щодо того бігти чи залишатися стає дуже спірним. Виїжджати краще за все тоді, коли припиняється фаза активних боїв. Крім того, створюються спеціальні ділянки, на яких проводиться організована евакуація. Тим, хто все ж таки залишається у місті варто заклеїти свої вікна скотчем. Робити це треба хрест на хрест. Також не завадить завісити їх важкими ковдрами. Також варто враховувати, що завжди будуть ті люди, які захочуть поїхати, але в них не буде такої можливості.

Допоміжні навички громадянам

На короткий або тривалий час можуть пропасти електроенергія та опалення. Варто бути до цього підготовленими і заздалегідь об’єднатися зі своїми сусідами. Разом прийдеться вирішувати ті питання, про які ви ніколи не задумувалися у мирний час. Може навіть прийдеться готувати їжу у великих котлах на велику кількість людей. Якщо брати до уваги досвід окупованих міст на сході країни, то там мародери завжди обходили ті будинки, де люди об'єдналися та організували захист житла.