Гарячими точками вважаються ті місцевості, де постійно ведуться бої та обстріли. ЗСУ роблять усе можливе, щоб захистити громадянське населення таких громад. Навіть якщо люди відмовляються від переселення, військові просто створюють патрулі на місцях, де ще залишаються люди.

Прикладом такої ситуації є Донецька та Луганська області України. Однак, більшість людей все ж таки змогла виїхати звідти і почати життя наново, в безпечному місці країни або за кордоном. Незважаючи на це, у цих двох регіонах ситуація складна і там ще лишаються деякі цивільні. Щоб допомогти громадянам Донеччини та Луганщини, можна зібрати гроші завдяки сайту https://holdgroup24.com/freespins/, де є багато нових та популярних гральних автоматів.

Найпоширенішими причинами того, чому люди залишаються біля лінії фронту, вважаються відсутність грошей і небажання залишати рідний будинок. Але у разі виходу ситуації на серйозний рівень все одно треба запропонувати людям евакуюватися. Сьогодні в Україні є багато гуманітарних хабів, які допомагають з пошуками житла, роботи, а також видають продуктові набори, ліки та інше.

Організація та перебіг евакуації з небезпечних зон країни

Десятки тисяч біженців були змушені виїхати з дому у пошуках мирного неба та надійного даху над головою. Усі масштабні евакуації проводилися ще до настання холодів, але у деяких фронтових точках досі залишаються цивільні з дітьми. Якщо виникла потреба у евакуації, вона організовується:

  • Обласною військово-цивільною адміністрацією та співробітниками Червоного Хреста;
  • Поліцією та ДСНС, а також місцевою владою;
  • За підтримки небайдужих громадян з інших регіонів та прифронтової області.

Для безпечного перевезення людей у ​​безпечне місце готують “Зелений коридор”, тобто зону, на якій не вестиметься обстріл. Якщо це успішно вдається, розпочинається процедура евакуації. Насправді подібні заходи не заважає реалізовувати і сьогодні, але в Донецькій та Луганській області проживає менше людей, ніж до війни, тож усі ризики беруть на себе волонтери.

Дуже важливо обрати маршрут, який буде захищений від несподіваних прильотів. При цьому про локацію відбуття треба постаратися повідомити людей заздалегідь. Якщо зібралася колона, важливо, щоб усі учасники на транспортних засобах пересувалися організовано, у рамках дії “зони без стрілянини”. Після прибуття в кінцеву точку переселенцям надають необхідну допомогу, знаходять житло і забезпечують провізією.

Як відбувається безкоштовна евакуація

Не секрет, що перед деокупацією Херсона багато місцевих жителів скаржилися на шалену вартість перетину рашистських блокпостів. Люди були змушені буквально віддавати останнє, щоби виїхати від війни на підконтрольну Україні територію. Там справді не було передбачено безкоштовної евакуації населення, з одним винятком - депортація до московії через тимчасово захоплений Крим.

Зі східних областей України біженцям стали допомагати виїжджати безкоштовно. При цьому всі можливості виїзду заносяться до спеціальних джерел інформації. Як правило, це соцмережі та офіційні сайти Донецької, Слов'янської та Краматорської ВЦА. Крім цього, люди можуть виїхати потягом із Покровська або прийнявши волонтерську допомогу.

Якщо у людей залишаються питання з поселенням, це не проблема, адже існують ресурси: там де на вас чекають, прихисток і допомагай. Щодо матеріальних благ, сьогодні в Україні видають по 2000 та 3000 гривень для ВПО. А на сайті Є-Допомога можна подати заявку на виплату від міжнародних організацій.