На жаль, ніхто не застрахований від фінансових проблем, які загрожують втратою платоспроможності. Такий стан речей може засмутити кого завгодно. Але законодавство України дає неплатникам можливість позбутися боргових зобов'язань. Як же це можна зробити законно? Для того щоб позбутися кредиту і не порушувати закон, слід випробувати один із варіантів, описаних далі.

Консолідація

Допомогти неплатнику може консолідація, це об'єднання відразу декількох позик в одну. Поєднавши всі кредити, позичальник зможе скласти графік своїх платежів, зробивши його більш комфортним для себе. Консолідація дає змогу позичальнику:

  • знизити ставку за кредитними відсотками;

  • змінити термін і розмір платежів, які він вносить на рахунок банку щомісяця;

  • скоротити заборгованість за кредитом.

Щоб здійснити операцію, а також вибрати зі списку МФО чи банків свого кредитора, можна скористатися інтернетом або ж допомогою банкіра. Позичальнику слід звернутися в кредитну організацію із заявою на отримання позики без включення в неї відсотків.

Коли всі документи буде оформлено, позичальникові доведеться деякий час вносити на рахунок банку незначну суму для збільшення відсоткової ставки за кредитом. Щоб швидше закрити кредит, краще вносити на рахунок кредитної організації більшу суму, ніж зазначено в кредитному договорі. Бажано відмовитися від використання кредитних карток.

Відстрочка за кредитом

Вона також називається кредитними канікулами. Ця послуга дає змогу користувачеві відтермінувати свій платіж, і за цей час розв'язувати фінансові проблеми. Відстрочка може бути повною або частковою. Також можливе переведення кредиту в іншу валюту.

Якщо відстрочка часткова, то все, що потрібно від платника - це також виплачувати свої кредити, але розмір платежів у цьому випадку значно знижується. Можливо, клієнту банку доведеться платити тільки відсотки за позиками без посередників.

Отримати повний рядок за кредитом просто так не вийде. Для позитивної відповіді банку клієнту доведеться надати організації документацію, що підтверджує його скрутне становище, наприклад довідку про звільнення за скороченням, наявність серйозного захворювання тощо. У цьому випадку платнику не потрібно вносити жодних коштів на свій кредитний рахунок.

Продати майно, залишене як застава

Звісно, в цьому випадку позичальник навряд чи зможе погасити разом всю свою позику. Але таке рішення дасть йому змогу позбутися хоча б частини кредиту і полегшить його кредитні зобов'язання, а також дасть трохи часу для пошуку необхідних коштів.

Джерело: кредитний портал ZaimOboz.