Чай улун - це один із найпопулярніших і найвідоміших сортів чаю у світі, який виробляється в Китаї. Він має свій унікальний смак і аромат, а також має безліч корисних властивостей для здоров'я.
Як правильно називається чай: улун чи оолонг?
Назв цього сорту чаю насправді чимало. Улун, улунський чай, улонг, оолонг, цин ча або бірюзовий чай, а також дуже поетичний «Чорний дракон», що натякає на здатність листя змінювати колір при заварюванні…
Повертаючись до питання, яка ж правильна назва для чаю, варто зазначити, що улун і оолонг - це те саме, один і той же сорт чаю. Назва "улун" використовується у Китаї, а "оолонг" - у Тайвані. Але в залежності від виробника, можуть бути відмінності в процесі виробництва та смаку чаю. Також, залежно від регіону виробництва, чай улун може мати свої власні назви та відмінні риси.
Після збирання листя проходить процес сушіння, який дозволяє позбутися надмірної вологи. Потім листя проходить етап напівокислення, який відбувається залежно від сорту чаю і може тривати від кількох годин до кількох днів. Після напівокислення листя проходить етап обсмажування, який дозволяє зберегти аромат та смак. Листя обробляють уручну, що дозволяє зберегти якість та унікальний смак, але також впливає і на вартість продукту.
Який буває чай улун?
Чай улун має кілька різновидів, кожен з яких відрізняється своїми унікальними характеристиками. Різні види чаю улун виробляються у різних регіонах Китаю та мають свої назви. Проте, всі вони мають спільні риси – це чай, який знаходиться між зеленим та чорним чаєм за рівнем окислення.
Улуни прийнято ділити на світлі (слабкоферментовані) та темні (сильноферментовані). Сорти сильної ферментації історично з'явилися першими. Серед їхніх найкращих представників – Да Хун Пао (https://www.teaworld.in.ua/uk/ulun-oolong/chaj-da-hun-pao/), Бай Цзі Гуань. У світлих улунів ніжніший аромат, в якому відчуваються нотки квітів. До них належить легендарний Те Гуань Інь (https://www.teaworld.in.ua/uk/ulun-oolong/ulun-te-guan-in-1/). Це один із найпопулярніших китайських улунів. Найкращі зразки цього чаю виробляють у провінції Фуцзянь. Настій має світло-жовтий колір, його смак солодкуватий, з легкою гіркуватістю та фруктовими нотками. Цей чай вважається одним із найякісніших і найдорожчих сортів чаю улун.
Варто пам’ятати, що улуни – це окремий різновид чаю, що має величезну палітру смаків та ароматів. Вони повною мірою не відносяться ані до зеленого, ані до червоного чаю. Ці середньоферментовані сорти, які зберігають свіжий аромат квітки зеленого, але можуть мати глибокий і насичений смак, властивий червоному різновиду чаю.
Найчастіше люди плутають улун та зелений чай, втім, розрізнити їх легко. Листя зеленого чаю практично завжди цілісні, без зовнішніх пошкоджень. А улуни завжди закручені в спіралі чи кульки. Відрізняються вони й за кольором: листочки зеленого чаю справді зелені, колір листя улунів може змінюватись в залежності від сорту та ступеня ферментації від світло-зеленого і до червонувато-бурого.
Який ефект від чаю улун?
Користь улуна подвійна: він поєднує властивості зеленого та червоного сортів. Американські дослідження вказують на здатність екстракту улуна впливати на ріст клітин раку молочної залози. Також до корисних властивостей улунів відносять полегшення симптомів різних хронічних та запальних захворювань, зниження рівня холестерину, зміцнення структури кісткової тканини, стану шкіри та зубів.
Поліфеноли, які у великій кількості містяться в улунах, мають властивості антиоксидантів та регулюють вміст вільних радикалів в організмі. В складі напою є чимало вітамінів і мікроелементів. А ті, хто регулярно вживає цей чай, помічає, як напій стимулює розумову активність і увагу протягом дня.
Крім того, улуни сприяють зниженню рівня цукру в крові та покращенню обміну речовин. Цей чай також допомагає покращити роботу серцево-судинної системи, знижує ризик розвитку інсульту та серцевих захворювань. Улуни містять речовини, які сприяють поліпшенню травлення та зменшенню запальних процесів у шлунково-кишковому тракті.
Допомогти чай може і при схудненні, оскільки він стимулює обмін речовин та прискорює процес розщеплення жирів в організмі. М'яко заспокоюючи, улун – добрий помічник при боротьбі з безсонням та стресом.
Загалом улуни - це не тільки смачний напій, а й корисний продукт для здоров'я. Регулярне вживання улунів може допомогти зміцнити імунітет, покращити роботу різних систем організму, а також знизити ризик розвитку різних захворювань.
Магазин китайского чая https://www.teaworld.in.ua/