Ринок експедирування вантажів зростає завдяки урбанізації, економічному розвитку та розповсюдженню онлайн-шопінгу, свідчить звіт The Brainy Insights.
Очікується, що ринок зросте з 201,6 млрд доларів у 2021 році до 284,4 млрд доларів до 2030-го. Середньорічні темпи зростання становитимуть 3,9% протягом усього прогнозованого періоду.
Попит на експедирування вантажів збільшується з розвитком транскордонної торгівлі і, особливо, сектора електронної комерції.
Наразі на ринку домінує сегмент морських вантажоперевезень з найбільшою часткою 27% і доходом у 54,4 мільярди доларів. Попит на морські перевезення збільшився, зокрема, через зростання цін на авіаперевезення ( https://goodlogistics.com.ua/uk/aviaperevozki/ ). Лідер галузі, компанія Kuehne+Nagel, заробила більш як 28 мільярдів доларів у 2021 році.
Найбільшу частку ринку займає сегмент B2B, тобто товарообіг між юрособами, а чи не між бізнесами і кінцевими споживачами. Сектор B2B займає частку у розмірі 53% ринку.
Серед регіонів найбільшим ринком для експедирування вантажів стала Північна Америка з часткою близько 37% та 74,5 млрд ринкового доходу у 2021 році.
Розширення інтернет-покриття та зростання попиту на смартфони стимулювали зростання ринку експедиторських послуг. Коли уряди багатьох країн запровадили карантин, щоб зупинити поширення COVID-19, споживачі «переключилися» на купівлю товарів та послуг у мережі.
Відтоді пір споживачі все більше покладаються на онлайн-покупки, і великі інтернет-майданчики, як-от Amazon, розширюють свої операції з електронної комерції, стимулюючи зростання ринку експедирування вантажів у північноамериканському регіоні і не тільки.
Будучи одним з найбільших інтернет-рітейлерів у світі, Amazon створила новий стандарт обслуговування клієнтів та швидкості доставки. Це змушує інші компанії переосмислювати свої стратегії, інвестуючи в технології, які дозволяють оптимізувати операції та маршрути доставки.