Благодатного ґрунту, поливу та добрив замало для отримання хорошого врожаю. Рослинам часто загрожують шкідники, захворювання та бур'яни. Щоб праця сільськогосподарських виробників та садівників радувала своїм результатом, а на столах мешканців країни завжди були фрукти, овочі та смачний хліб, рослини треба захищати від усіляких загроз. Вчені постійно розробляють нові засоби захисту, а сучасна промисловість випускає широкий спектр біологічних та хімічних препаратів. Інтернет-магазин https://good-harvest.ua пропонує великий вибір засобів захисту рослин від різноманітних шкідників.
Класифікація препаратів та способи використання
Хімікати класифікуються за складом та способом впливу.
1. За складом:
- неорганічні сполуки, що мають у формулі сполуки з хімічними елементами;
- органічні - біогенні, що виробляються на основі корисних бактерій, грибів, рослин та продуктів життєдіяльності.
2. По дії:
- контактні, коли шкідники гинуть від взаємодії з препаратом;
- системні, що згубно діють на шкідників при поїданні рослин.
При виборі способу захисту необхідно враховувати вид рослин, безпеку для людини та навколишньої природи та подумати про те, щоб застосування препарату не позначилося негативним чином на ґрунті, адже він безцінний.
Пам'ятка з використання засобів для захисту рослин
Існують прості правила, дотримуючись яких можна досягти цілеспрямованої та ефективної дії засобів захисту рослин:
- гербіциди застосовуються для захисту від бур'янів;
- фунгіциди - від плісняви та грибної інфекції;
- акарициди – для боротьби з кліщами;
- інсектициди – для захисту від шкідливих комах;
- родентициди – для боротьби з гризунами;
- бактерициди – від бактерій.
При нанесенні контактних засобів кожна рослина має бути ретельно оброблена. Хімічні препарати згубно діють на шкідливих комах, але токсичні у великих концентраціях для людини і тварин. Саме тому при використанні засобів захисту необхідно дотримуватися рекомендацій виробника та пам'ятати про навколишню природу та людей.
Розпорошення (фумігацію) краще проводити у нічний час. Деякі види пестицидів можна вносити разом з водою під час обприскування або поливу, тоді вони будуть нешкідливими для бджіл та метеликів. Окремі речовини наносяться змащуванням чи посипанням рослин. Іноді хімікати вносять у ґрунт до посадки. Одним словом, захищати рослини можна різними способами, робити це треба грамотно та обережно, і тоді добрий і чистий урожай порадує вас своїм достатком.