Спочатку ти думаєш "Та чому ж з ним так складно?", А потім тобі вже ліниво самому пилососити. Повільно, але правильно роботи-пилососи стають частиною нашого побуту, і ми зрозуміти не можемо, як раніше жили без пристрою, який робить підлогу чистою за тебе. Розберемося, що являють собою ці машини, і на що вони здатні.
Деталі робота-пилососа
Весь комплект робота-пилососа складається з двох деталей – пилосос та зарядна станція, яка працює від мережі. На верхній кришці робота розташовані панель керування, датчики та камера. Панель керування може бути у вигляді кількох кнопок або сенсорного екрана. Камера допомагає роботу будувати план приміщення, визначити, де він уже проводив прибирання, знайти свою зарядну станцію та прокласти найкоротший шлях. Зверху пилосос має датчик висоти, щоб він міг визначити, чи вийде у нього заїхати під меблі. По периметру збоку у пилососа є інфрачервоні датчики, завдяки яким він обходить перешкоди на своєму шляху.
Знизу у робота розташовані основна щітка, або по-іншому турбощітка, бічні щітки, остек для збирання пилу та сміття, колеса, на яких їздить робот, датчики підлоги. Знизу датчики потрібні, щоб пилосос не падав з краю, якщо він знаходиться на якійсь височині - на столі або шафі, біля сходів, що ведуть донизу.
Як підключити робот-пилосос
Пилосос складає карту приміщення і, отримавши команду з панелі керування або зі смартфона, вирушає забирати. Бічні щітки виступають за межі корпусу та вичищають пил та сміття з кутів, поруч із плінтусами та біля меблів. Вони виметають бруд у бік турбощітки, яка затягує сміття у контейнер. Турбощітка може бути двох видів: з прогумованими лопатями і без них. Щітка з лопатями ефективніше збирає сміття, але за нею потрібно правильно доглядати. Волосся, нитки, знайдені пилососом на підлозі, намотуються на щітку і можуть загнути ці лопаті, тому після прибирання бажано відразу почистити щітку. Пил і сміття потрапляють у контейнер та осідають там, а повітря проходить через паперовий НЕРА-фільтр на контейнері та потрапляють назад у кімнату.
Закінчивши прибирання, робот-пилосос повертається на станцію для заряджання і до наступної команди.
Вологе прибирання з роботом-пилососом
Деякі моделі пилососів мають невелику ганчірку з мікрофібри для вологого прибирання. Перед прибиранням ганчірку потрібно змочити і прикріпити до нижньої частини пилососа, а потім увімкнути. Готово, пилосос не лише прибирає пил із кутів, а й протирає підлогу.
Є лише один мінус - у деяких моделей ганчірку можна намочити і прикріпити лише один раз перед початком збирання. Якщо зупинити пилосос, а потім знову ввімкнути, він почне прибирання спочатку. Але тут є один лайфхак — пилосос можна налаштовувати на прибирання кожної окремої кімнати. Забрав в одній кімнаті — вирушив на базу — знову змочили ганчірку — відправили забирати в іншій кімнаті. Або можна вибрати пилосос із резервуаром, в якому ганчірка змочуватиметься сама.
Потужність робота-пилососа
Купуючи собі такий пилосос, слід пам'ятати, що він не замінить повноцінного прибирання. Робот підтримує лад у будинку, але не зробить його “кристально чистим”.
Потужність у робота-пилососа висока для його розмірів – 30-40 Вт. Обладнанню, чиє основне завдання — прибирати пил і підтримувати порядок, такої потужності цілком достатньо. До того ж, великим пилососам потрібна велика потужність не тільки для боротьби зі сміттям, але і щоб сміття змогло потрапити в контейнер по довгих трубах і шлангах. Роботи-пилососи ніяких труб не мають.
Батареї пилососу вистачає на 2,5 години збирання, і цього часу достатньо, щоб прибрати квартиру та повернутися на станцію. Якщо акумулятор сідає під час прибирання, пилосос самостійно повертається на базу для заряджання, а потім продовжує прибирати. Якщо пилосос не встиг доїхати до бази — він вимикається, але після включення після зарядки продовжує виконувати команду на тому місці, де зупинився минулого разу. На повну зарядку робота йде від 3 до 12 годин, залежно від об'єму акумулятора.
Управління роботом-пилососом
Керувати роботом можна за допомогою двох кнопок або сенсорного екрана, розташованих на верхній панелі пристрою, та через програму в смартфоні. Наприклад, робот пилисос Dreame Robot Vacuum D9 відноситься до частини розумного будинку Xiaomi, і має поєднання з додатком Mi Home, де відображаються всі підключені до телефону гаджети. Через програму можна будувати маршрути для робота, обмежувати його конкретною площею або, перебуваючи в будь-якій точці світу, дати йому команду забиратися.
Як підсумок
Робот-пилосос полегшує прибирання, вимітаючи дрібні порошини зі складних місць, і звільняє час для цікавіших і приємніших речей. Наприклад, можна зробити, як Тоні Льюїс з "Десятого королівства" - він загадав пилосос, який сам прибирає будинок, а потім зайнявся своїми справами, поки робот прибирав, примовляючи "як же тут брудно".