Менструація після пологів може відрізнятись від характеру місячних до вагітності. Відновлення циклу іноді супроводжується такими особливостями:
- Нерегулярність циклу. Перші 2-3 менструації можуть супроводжуватися мізерними виділеннями, приходити не «по годиннику», а через різні проміжки часу. Це і пояснюється лише тим, що репродуктивна система ще відновилася остаточно після пологів. Згодом повернуться регулярний цикл та повноцінні місячні. Затримка місячних при гв – це не патологія.
- Чорні чи темно-коричневі кров'янисті виділення. У перші 3 дні менструації кров'яні виділення яскраві, а ближче до кінця можуть темніти. Це спостерігається і у жінок, які народжували, і у жінок, які не народжували. Якщо ж виділення темні та мажучі з першого дня, це може говорити про гормональні порушення.
- Зміна тривалості місячних. Відновлення може відбуватися з більш тривалими менструаціями. Перші 2-3 цикли місячні можуть тривати понад 7 днів. Зазвичай тривалість нормалізується самостійно, але щоб уникнути зайвих тривог, краще обстежитись у гінеколога.
Хвилює затримка місячних після припинення грудного годування? Читайте про це на сайті cyclodynon.com.ua!
А щодо хворобливості, дуже часто жінки відзначають зникнення або зменшення менструального болю після пологів. Часто болі внизу живота обумовлюються загином, відхиленням матки взад. При зростанні органу під час вагітності загин нерідко самоусувається, тому проходять болі. Якщо біль при місячних сильніший за звичайний, важливо отримати консультацію фахівця.
У разі виявлення патології лікар призначить лікарську терапію на відновлення нормальних місячних.
Інтимна гігієна на фоні кров'янистих виділень після пологів
Під час кров'яних виділень після пологів особливе значення має гігієна. Після народження малюка внутрішня поверхня матки є буквально відкритою раною. Шийка матки теж деякий час залишається відкритою. Тому важливо відмовитися від купання у відкритих водоймах, прийому гарячих ванн. Краще не ходити в сауну чи лазню, щоб не допустити посилення кровотечі.
Коли приходять місячні при годуванні груддю? Більше про це ви дізнаєтесь, ознайомившись з інформацією, представленою сайтом cyclodynon.com.ua!
Під час підмивання важливо спрямовувати рухи спереду назад, щоб уникнути перенесення мікрофлори прямої кишки у піхву. Для гігієни потрібно використовувати відповідний миючий засіб pH від 3,5 до 4,5.