Стан деменції є серйозним і прогресивним порушенням функцій мозку, яке впливає на когнітивні здібності, пам'ять, мову, орієнтацію, розуміння та здатність до самообслуговування. Симптоматика з часом погіршується та значно впливає на якість життя людини, а також на її родину та близьких. Особливої уваги потребує деменція при хворобі альцгеймера, яку можна уникнути за допомогою клітинної терапії. Метод допомагає призупинити прогрес розвитку патології, повертаючи комфорт у життя особи.
Що таке деменція?
Деменція — це прогресуюче неврологічне захворювання, яке впливає на когнітивні функції, пам'ять, мислення та поведінку людини. Хвороба Альцгеймера є найпоширенішою формою стану та становить близько 60-80% всіх випадків.
Патологія поступово пошкоджує мозкові клітини та порушує комунікацію між ними. Головною причиною розвитку хвороби є накопичення абнормальних білкових утворень, відомих як бета-амілоїдні бляшки та нейрофібрилярні плетива. Ці зміни призводять до зниження кількості і якості нейронів, що впливає на роботу мозку.
Симптоми деменції при хворобі Альцгеймера включають проблеми з пам'яттю, зміни в мові та комунікації, виникнення труднощів з плануванням і виконавчими функціями, погіршення розумових здібностей, розлади сну, зміни настрою та поведінки. Ці ознаки з часом погіршуються та більш помітно впливають на повсякденне життя людини.
Терапія патології спрямована на зменшення симптомів і затримку прогресування захворювання. Деякі ліки можуть допомогти покращити когнітивні функції та контролювати симптоматику, але немає єдиного лікування деменції, яка б повністю зупинила розвиток хвороби.
Чи ефективна клітинна терапія?
Одним з підходів до клітинної терапії при деменції Альцгеймера є використання стовбурових клітин. Експерименти показують, що біоматеріали можуть мати здатність перетворюватися в різні види частин пошкодженої тканини незалежно від місцяперебування пошкодженого органу.
Також зараз активно досліджуються інші підходи клітинної терапії, як-от використання клітин-прекурсорів, генномодифікованих частинок або елементів, що виробляють специфічні молекули для захисту мозку. Ці методи спрямовані на зупинення або зменшення пошкодження мозкових клітин, покращення їх функцій та зупинення прогресування хвороби. Варто зазначити, що деменція це захворювання, яке потребує негайного лікування.