Психотерапія – це не про те, що з вами щось не так чи ви «хворі». Це дивовижна, глибока робота над собою. Це бажання покращити своє життя, відчути себе щасливішим, стати кращим для себе та інших. Це не про досягнення і «знову потрібно щось робити», а про процес пізнання найціннішого, що є у вашому житті, – себе.
Працюючи з психотерапевтом, можна дозволити свої страхи, тривоги, складності у відносинах (з чоловіком, батьками, дітьми, друзями), зрозуміти свій напрямок у житті, здобути впевненість та багато іншого. Про те, з чим можна працювати, ви докладніше прочитаєте в описах фахівців нижче.
Як правило, зустрічі відбуваються раз на тиждень, у певний час. Тривалість терапії залежить від вашого запиту та стану, але якщо ви націлені на серйозну та глибоку роботу, то варто розраховувати на досить тривалий час.
Ви могли опинитися в цьому розділі після проходження одного з моїх курсів – дізнавшись про глибинну інформацію про себе, вам захотілося розібратися в ній докладніше. Або після консультації з фахівцем із дитячо-батьківських відносин - коли стало зрозуміло, що поведінка дитини багато в чому зумовлена вашими власними переживаннями. Або просто ви вирішили, що настав час зайнятися собою.
У будь-якому випадку, ви можете бути вдячні своїй сміливості та рішучості. Я бажаю вам найцікавішої та найпродуктивнішої роботи!
Дорослій людині психотерапія може знадобитися у випадках як психічних розладів, і психологічних проблем. Нижче наведено список основних станів, за яких найчастіше рекомендовано застосування психотерапії:
- Депресія
- Неврози та невротичні реакції
- Тривожно-фобічні розлади, панічні атаки
- Психосоматичні розлади
- Посттравматичні стресові розлади, що розвиваються у людини внаслідок дії серйозних стресових факторів (стихійні лиха, воєнні дії, насильство, втрата близької людини тощо)
- Порушення сну та апетиту
- Залежності (як від вживання різних речовин, так і нехімічні) та співзалежності (стан, в якому знаходяться близькі залежної людини)
- Проблеми внутрішньосімейних відносин, а також проблеми сексуальної сфери
- Кризи (вікові, професійні, екзистенційні та інші), потреба в особистісному зростанні.
Методики, що застосовуються психотерапевтами для дорослих.
В даний час в арсеналі психотерапевтів знаходиться широкий спектр методик та підходів до роботи з кожною конкретною людиною. Психотерапевт самостійно підбирає спосіб роботи під час діагностичних зустрічей. Важливо розуміти, що для досягнення гарного результату необхідне Ваше бажання, готовність працювати з психотерапевтом і прагнення застосовувати навички, що отримуються в реальному житті.
Доросла психіатрія та психотерапія в Броварах
Також слід пам'ятати, що є й протипоказання щодо сеансів психотерапії:
- Тяжкі психічні захворювання на стадії декомпенсації (спочатку необхідне медикаментозне лікування, психотерапія починає застосовуватися при стабілізації стану, за призначенням лікаря-психіатра)
- Розумова відсталість середнього та тяжкого ступеня
- Стан гострого алкогольного чи наркотичного сп'яніння
- Тяжкі органічні ураження центральної нервової системи