Багато хто звик сприймати лупу як косметичну проблему. Проте вона є легкою формою себорейного дерматиту. Тому, якщо ви помічаєте у своєї дитини або у себе лупу, зверніться до профільного фахівця. Записатися на прийом до дерматолога можна за посиланням https://veselka.clinic/napriamky/vuzki-spetsialisty/dermatovenerolog. Чим раніше ви почнете лікування, тим легшим і ефективнішим воно буде.
Симптоми себорейного дерматиту
Себорейний дерматит — це запалення шкіри, що виникає на ділянках тіла, де знаходиться багато сальних залоз, наприклад на обличчі, волосистій частині голови, за вухами, в області декольте, на плечах і зоні між лопатками. Спричинене воно порушенням секреції залоз, внаслідок якого змінюється склад себуму (шкірного сала).
Це захворювання характеризується утворенням сухих або жирних лусочок на шкірі голови, що ми звикли називати лупою. Іноді вони можуть з’являтися і на обличчі та верхній частині тіла. Можливі також висипання, почервоніння шкіри та невелике свербіння.
Причини виникнення
Себорейний дерматит не є заразним і може виникнути в будь-якому віці. У підлітків часто спостерігається так звана фізіологічна себорея, яка самостійно минає після завершення процесу статевого дозрівання. Часто перші симптоми себорейного дерматиту виникають у ранньому дитинстві. Він проявляється в перші тижні життя дитини, і під впливом адекватної терапії повністю минає до 3–4 місяців.
Також, причиною захворювання можуть стати:
-
спадкова схильність,
-
особливості мікрофлори шкіри та слабкий імунітет,
-
індивідуальна сприйнятливість до хімічних і кліматичних подразників,
-
жарке сухе повітря, котре провокує надлишкову масність шкіри.
Загалом фахівці не можуть визначити точну причину прояви себорейного дерматиту, тому лікування повинно бути збалансованим та проводитися під наглядом лікаря-дерматолога.
Способи лікування себорейного дерматиту
Для лікування себореї використовують переважно зовнішні засоби, такі як мазі чи креми. У пару до них лікарі також призначають лікувальну косметику зі схожою дією: шампуні, лосьйони і креми.
Основними компонентами таких засобів є:
-
кетоназол,
-
пірітіонат цинку,
-
саліцилова кислота,
-
сульфід селену.
Якщо ж усунути дерматит зовнішнім впливом не вдається, лікар призначає медикаментозне лікування. Найчастіше це курс системних протигрибкових препаратів. У найважчих випадках для лікування жирної себореї та себорейного дерматиту призначають препарати, що пригнічують вироблення шкірного сала.
Важливим етапом у лікуванні захворювання є корекція раціону харчування. При себорейному дерматиті варто утримуватися від солодких, гострих, смажених і жирних страв. Натомість необхідно вживати більше продуктів, що підтримують здоров'я імунної системи та мають протизапальні властивості. Наприклад, такими властивостями наділені овочі зеленого кольору і зелень, томати, вишня, чорниця, полуниця, також авокадо, цитрусові, картопля, оливкова олія і мигдаль.
У будь-якому разі не варто займатися самолікуваннями, краще звернутися до лікаря-дерматолога по консультацію.