Питання щодо догляду за ротовою порожниною, можливих захворювань та засобів для догляду за ротовою порожниною у тварин, на жаль, власники ставлять рідко. В результаті, недостатня обізнаність призводить до не дуже бажаних наслідків, одним з яких є екстракція (видалення) зубів.

Рішення щодо видалення зуба ветеринар-стоматолог (Львів) приймає на підставі діагнозу, визначення ступеня патології, віку, клінічного стану тварини, обліку результатів загального та біохімічного аналізу крові.

Які діагнози передують видаленню зуба?

  • пародонтит або гнійний пародонтит. Це тяжка стадія, коли може вражатися кісткова тканина щелепи;
  • травма, механічне ушкодження зуба, дисплазія - відсутність емалі, що викликає сильний біль чи дискомфорт;
  • невчасна зміна тимчасових зубів на постійні (практично для всіх пород котів та собак вона має відбутися до 6-місячного віку);
  • пухлинні процеси, що потребують доступу до тканин або частвове видалення щелепи.

Коли потрібно видаляти молочні зуби собакам та котам?

Молочні зуби змінюються на постійні у кошенят і щенят у віці 4-6 місяців. Спочатку випадають різці, за ними слідом оновлюються премоляри та ікла. Цей процес індивідуальний для кожної тварини, і говорити про якісь конкретні цифри немає сенсу. Також у приватному порядку слід визначати вік для видалення персистуючих зубів, він може наступати навіть у 5 місяців.

Зубний ряд собаки розрахований на 42 зуби, а кішки на 30. Буває, що зубів більше - це не страшно, а просто означає, що вам потрібно чистити та доглядати на 1 чи 2 зуба більше. А от не випавші своєчасно молочні зуби можуть провокувати пародонтит, травмування слизових, невисоку естетичну складову, а ще такі зуби можуть ламатися.

Коли у цуценяти спостерігається неприємний запах з пащі, то це говорить про активну зміну зубів. У деяких осіб під час цього процесу може погіршуватись апетит або підвищуватися температура тіла. У таких випадках рекомендується звернутися за професійною допомогою до ветеринара.

У кішок подвійний ряд тимчасових і постійних зубів і різкий запах із рота вважається скоріше нормою. До лікаря необхідно звернутися, якщо корінні зуби починають заважати один одному в процесі зростання. Окремі породи (британці, орієнтали, мейн-куни, сфінкси) схильні до гінгівіту. Тому в період зміни зубів огляд ротової порожнини у них слід проводити щодня.

Видалення постійних зубів у тварин

Екстракція постійних зубів у кішок і собак є хірургічною маніпуляцією. Видалення постійних зубів у собак і котів через запалення - досить нерідка процедура. А от видалення молочних зубів у цуценят і кошенят відбувається набагато рідше.

Так відбувається через те, що господарі в більшості випадків помічають проблему вже на тій стадії, коли врятувати зуб неможливо. Вилучення у такій ситуації виявляється єдиним розумним рішенням.

Хочеться зауважити, що в більшості випадків ми обираємо варіант системного консервативного терапевтичного лікування. Якщо воно дає очікуваний результат - тваринка лишається з зубами. Видаляються лише ті зуби, що вже не мають за що триматися в щелепі і мають сумнівний прогноз.

Найчастіше питання власника і найбільший його страх - як же тваринка буде жити без зубів. Звичайно, після заживлення підбирається оптимальний раціон, призначається відповідна терапія і догляд за зубами. Але варто розуміти, що видалення патологічного зубу, що є джерелом інфекції і постійного болю - найкраще, що ви можете зробити для свого улюбленця. Після таких видалень тваринки починають їсти і гратися, бо їх самопочуття значно покращується.

Перед процедурою видалення тварину слід перевірити на:

  • гострі інфекції;
  • серцево-судинні захворювання;
  • згортання крові.

Перелік ситуацій, коли без того щоб вирвати зуб вже обійтися неможливо. До таких випадків належать:

  • травмування постійних зубів – найчастіше це відбувається з верхніми іклами у котів.
  • захворювання пародонту – ураження слизової (м'яких тканин) та кісткової структури (твердих тканин), що утримують зуб. Це відбувається через наявність зубного каменю, що призвів до гнійного пародонтиту, залишків зруйнованих коренів та інш. Зазвичай кіт або собака з пародонтитом потрапляють до ветеринару вже в гострій стадії захворювання. І тут важливо знайти рівновагу між лікуванням і видаленням для відновлення здоров'я тварини;
  • аномальне розташування зубів чи скупченість – у цій ситуації видалення відбувається за показами.

Видалення зубів тваринам у Львові

Авіцена Вет – ветеринарна клініка у Львові, у якій хірургічне видалення постійних або молочних зубів проводиться лише після розгорнутої діагностики і підтвердження доцільності такої маніпуляції. В процесі такого лікування стоматолог-ветеринар використовує стоматологічну установку та багаторічний досвід.

Це дозволяє лікарю швидко працювати, скорочуючи перебування тварини в наркозі, забезпечує відсутність перегріву і атравматичне видалення, що сприяє мінімізації ускладнень і швидкому відновленню тваринки.

Після проведення процедури ветеринар-стоматолог обов'язково видасть призначення з докладним описом наступних дій.

Також у нашій ветеринарній клініці можна отримати грамотну розгорнуту консультацію щодо профілактичного догляду за ротовою порожниною Вашого вихованця, та, після огляду, підібрати відповідні засоби, адже профілактика значно полегшує життя Вам та Вашим улюбленим хвостикам.