Одним з найпростіших способів забезпечити охорону будинку, на сьогодні, є покупка відеодомофона. Якщо Ви вже визначилися з доцільністю покупки – рекомендуємо інтернет-магазин Recorder.com.ua. В магазині представлений широкий асортимент багатофункціональних моделей, а консультанти допоможуть Вам підібрати ідеальний варіант для будь-якого бюджету та відповідно до потреб.
Проте, для багатьох споживачів вибір відеодомофона може виявитись досить складним завданням. То ж з’ясуємо, як правильно обрати відеодомофон для квартири.
Тип підключення та його особливості
При виборі відеодомофона, перш за все, варто звернути увагу на тип його підключення. Аналогові та цифрові (ІР) домофони мають різні типи підключення. Якщо підключення IP-моделі можна здійснити за допомогою дротової або бездротової мережі, то аналогові моделі вимагають окремої кабельної інфраструктури.
- Аналогові відеодомофони. Ці пристрої є найбільш поширеними, тому їх можна побачити у більшості квартир та будинків. Основними елементами пристрою є монітор та панель виклику, які підключаються за допомогою коаксіального кабелю. Виробники пропонують широкий вибір поліфункціональних аналогових моделей з різними можливостями, які зазвичай працюють згідно єдиного стандарту, легко підключаються та є сумісними з обладнанням від інших виробників.
- Цифрові відеодомофони (ІР). Пристрої даного типу є більш сучасним рішенням для тих, хто хоче максимально автоматизувати процеси управління. При цьому вони оснащуються Wi-Fi модулем та можуть працювати з іншими пристроями через локальну мережу. Операції керування можуть бути здійснені з планшета або смартфона, що безумовно підвищує комфорт використання відеодомофона.
Вибір внутрішнього блоку
Внутрішній блок відеодомофона складається з двох елементів – монітора та панелі виклику. Остання монтується на сходовому майданчику або на вулиці, а монітор у приміщенні користувача (будинок, квартира, зал тощо). При виборі внутрішнього блоку важливо враховувати наступні фактори:
- Діагональ екрана. Досить часто діагональ екрана плутають з розмірами екрана. Варто розуміти, що це два різні параметри, які вказують на різні характеристики. При цьому фізичні габарити екрана визначаються саме розміром діагоналі, яка своєю чергою має розмірність дюймів (4-10).
- Матеріал корпусу. Не зважаючи на конструкційні особливості, пристрої можуть бути виготовлені як з металу та і з пластику.
- Тип зв’язку. Відеодомофон, залежно від моделі, може бути з телефонною трубкою або без неї (технологія «вільні руки»).
- Пам’ять. Залежно від виробника та конкретної моделі відеодомофон може мати внутрішню пам’ять або ж можливість встановлення карти пам’яті.
- Управління. Система керування може бути представлена механічними кнопками або сенсорною панеллю.
Вибір зовнішнього блоку
Зовнішній блок представлений панеллю виклику. Панель виклику оснащена динаміком, мікрофоном та вбудованою камерою. Варто зазначити, що існують моделі для вуличного та внутрішнього використання. Для встановлення поза межами будинку чи квартири, рекомендується обирати панелі з міцного матеріалу, що буде стійким до можливих механічних пошкоджень та несприятливих кліматичних умов.
Функціональні можливості сучасних відеодомофонів
- Датчик руху. Автоматично виявляє рух біля дверей, активуючи при цьому функцію фіксації фото та відео.
- Запис фото та відео. Фільмування здійснюється за розкладом або при спрацьовуванні датчика руху.
- Підключення додаткових камер. Збільшує територію огляду.
- Інфрачервоне підсвічування. Дозволяє панелі виклику ефективно працювати в сутінках, вночі, або в умовах недостатнього освітлення.
- Керування зі смартфона. Спілкування з відвідувачами або налаштування пристрою через ґаджет.
Фірми-виробники постійно впроваджують у процес виробництва нові технології, що робить відеодомофони все більш функціональними. Вони можуть стати частиною системи «розумний дім», здійснювати керування кліматичною технікою, звуковими та світловими індикаторами тощо. Але не зважаючи на величезний перелік корисних функцій, все ж радимо Вам обирати відеодомофон керуючись особистими потребами.