Людина проводить уві сні майже третину життя. Тому якісне ортопедичне ліжко – це її здоров’я, гарний настрій та працездатність протягом дня. Каркас для ліжка – основа повноцінного сну. До його вибору треба підійти особливо прискіпливо, адже те, що чудово підійде для однієї людини буде зовсім незручним для іншої. Відомо, що іноді причиною поганого самопочуття стає неправильно підібраний каркас ліжка. Крім того, від його міцності залежить довговічність даного предмету меблів.
Каркаси для ліжок – їхні види, переваги та недоліки
Існує декілька розповсюджених різновидів каркасів на ліжко. Здійснимо їхній невеличкий огляд:
- Металевий каркас на ліжко. Відрізняється міцністю, довговічністю, витримує великі навантаження. Зазвичай коштують ліжка з такими каркасами недорого. Вони екологічні та невибагливі у догляді. Недоліком є велика вага. Також ліжко, каркас якого зроблений з металу, при неякісній обробці покриття має схильність до корозії.
- Дерев’яний каркас на ліжко. Важить набагато менше. Відрізняється пружністю, а тому дуже комфортний. На ньому не утворюється корозія. Виконаний з цільного масиву дерева, він міцний та екологічний. Але дерев’яні каркаси погано витримують підвищену вологість та коливання температур, наприклад при частих переїздах. До механічного впливу вони теж не стійкі.
- Каркас для ліжка з підйомним механізмом. Дуже зручний тим, що має додаткове місце для зберігання у сучасних невеликих квартирах. Тому відпадає необхідність мати громіздкі шафи, скажімо, для ковдр чи постільної білизни. При цьому скринька під матрацом щільно прилягає з усіх боків, що запобігає появі пилу. Недоліком є те, що каркас ліжка з підйомним механізмом коштує трохи вище, ніж ті, що такого механізму не мають.
- Каркас на ліжко з ламелями. Виготовляється у вигляді рамки з щільними боковинами чи рамками. Середина заповнюється дерев’яними рейками різних розмірів, які пружинять при натисканні, створюючи при цьому різні ступені жорсткості ліжка. Таким чином вага людини розподіляється більш рівномірно, створюється оптимальна підтримка для хребта, матрац менш продавлюється. Наразі з’явилися каркаси ліжок, ламелі яких можна самостійно пересувати, налаштовуючи їх конкретно під себе. Каркаси на ліжко з ламелями добре провітрюються, їх легко пересувати, відрізняються довговічністю та простотою у ремонті. Недоліками є висока ціна та обмеженість модельного ряду.
Розбірний. Ідеальний варіант для тих, хто часто змінює місце проживання. Його легко перевозити та самостійно збирати у новій оселі.
Зважуючи на все вищесказане, перш ніж купити каркаси на ліжко, треба добре подумати та визначити, що саме вам потрібно.
Як вибрати каркас на ліжко
Перед тим як замовити каркас для ліжка https://shopomag.com.ua/ua, зверніть увагу на наступне:
- максимальне навантаження з урахуванням не тільки власної ваги, але й матрацу, постільної білизни та дітей, які можуть прибігти вранці;
- з якого матеріалу виконаний каркас, адже вироби з ДВП чи МДФ хоч і коштують небагато, але служать менше, ніж металеві чи дерев’яні;
- у односпального ліжка має бути понад п’ять, а у двоспального понад шість ніжок, що дозволить користуватися ними без побоювань;
- довжина каркаса повинна на 20-25 см перевищувати зріст людини, яка спить на ліжку;
- ширина каркаса для зручності застилання простирадла мусить на 3 – 5 см бути ширшою ніж матрац;
- оптимальна висота узголів’я складає 40 – 60 см;
- висота каркасу повинна бути такою, щоб людині було комфортно вставати з ліжка;
- відстань ліжка до стін кімнати має бути більшою, ніж 70 см, для зручності проходу.
Слід зазначити, що каркаси для ліжка – це перш за все про зручність та здоров’я, а вже потім про красу. Адже за відгуками покупців, навіть найвибагливіші дизайнерські рішення не замінять користі міцного сну та практичності користування ліжком.
Де купити каркас на ліжко
Каркас на ліжко можна придбати у магазині «Шопомаг». Оформити купівлю каркасів на ліжко можна у кредит чи розстрочку, а оплатити готівкою чи карткою. Доставка здійснюється по всій території України через відділення «Нової Пошти» протягом 1–5 днів залежно від відстані.