Під будівельним сміттям зазвичай розуміють відходи діяльності будівельників та ремонтників. Будь-які роботи, що полягають у капітальному будівництві, ремонті, монтажі чи демонтажі, передбачають доволі велику кількість сміття, причому, різного за габаритами і консистенцією. У цій статті ми поговоримо, яке буває сміття, при яких саме роботах воно утворюється, і що з ним краще за все робити.
Яке буває сміття
Його можна умовно поділити за етапами будівництва, габаритами та складом. Якщо ми говоримо про великий демонтаж чи початок будівництва, після таких робіт може утворитись дуже багато сміття, причому, великогабаритного. Для його вивезення у більшості випадків знадобиться упаковка, наприклад мішки для будівельного сміття, і спеціальний транспорт.
Далі в процесі будівництва також накопичується чимало сміття, але воно не потребує негайного вивезення. Це може бути упаковка від будматеріалів, їх залишки та інші поточні відходи. Ймовірно, згодом це теж вимагатиме пошуку транспорта або мішків, але накопичувати його можна тижнями, а іноді й місяцями. В принципі, це стосується і відходів оздоблювальних робіт, які за характером відрізняються від будівництва, але також сприяють накопиченню сміття.
Що робити з будівельним сміттям
Основні способи – захоронення та повторне використання шляхом переробки. Перший спосіб досить сильно шкодить екології, тому останнім часом сміття намагаються переробляти. Для цього будують спеціальні заводи та сортувальні підприємства. Деякі види будівельного сміття можуть бути спалені без суттєвої шкоди для оточуючого середовища. Та все ж переробка є найбільш прогресивним та безпечним способом утилізації.
Звісно, перед тим як переробляти, треба придбати якусь тару та вивезти сміття у місце переробки. Це можна зробити, використовуючи поліпропіленові мішки з вторинної сировини (доступні за посиланням), або навіть поліетиленові пакети. Щоправда, такі пакети краще підійдуть для неважких та однорідних відходів без гострих країв. Для решти – переважно мішки, причому, багаторазового використання.