Багато вчених стверджують, що дітям необхідно давати можливість малювати якомога раніше, оскільки творчі заняття сприяють всебічному розвитку. Багато батьків спантеличені, який перший матеріал вибрати для малювання однорічній дитині. Пропонуємо у цьому огляді розглянути види матеріалом для малювання з малюком.
Пальчикові фарби
Цей художній матеріал досить легко освоїти дитині до 1 року. Однак, насамперед необхідно звернути увагу на наявність маркування «0+», а також ознайомитись із складом. Якісні пальчикові фарби повинні складатися з натуральних компонентів, безпечних для дітей, проте це не означає, що їх можна вживати. Для першого року життя цілком достатньо набору із 2-3 кольорів.
Воскова крейда
Воскова крейда, на відміну від пальчикових фарб, не залишає слідів на руках. При падінні не розбивається та зручна у використанні, оскільки компактно поміщається у маленьку ручку.
Новонародженим дітям підійде набір з 4-6 воскових крейд, хоча за бажання можна купити і більше.
Кольорові олівці
Для маленьких дітей слід віддавати перевагу олівцям із пластикового корпусу, оскільки такі вироби при падінні не пошкоджуються.
А ось наявність тригранної форми навчать дитину правильно тримати приналежність трьома пальцями, що в майбутньому допоможе швидко освоїти користування ручкою.
Купивши кольорові олівці оптом, можна забезпечити дитині тренувальні заняття аж до шкільних років. З їх допомогою розвивається велика та дрібна моторика рук.
Фломастери
Малювати з фломастер досить легко, тому їх краще відкласти на потім. Вибираючи фломастери в Україні для маленької дитини, слід віддавати перевагу виробам, сліди від яких відмиваються з одягу і змиваються з рук.
Акварель
Для дитини віком від 1 року і більше експерти рекомендують набувати медової акварелі, оскільки в ранньому віці освоїти навички користування пензлем досить складно. Дитяча акварель з 6 або 12 кольорів має безпечний склад та цікава у застосуванні.
Гуаш
Півторарічній дитині і старше слід запропонувати створити малюнок за допомогою гуаші. На щастя, у продажу можна зустріти широкий асортимент цього художнього матеріалу. Наприклад, за посиланням https://ua.color-it.ua/category/guash-gamma-kolorit-ton/50200.
Трохи пізніше у творчий процес можна додати пастель, сангіна, вугілля, маркери та інші матеріали, проте тільки після того, коли дитина приступить до створення більш складних малюнків, а не штрихів та ліній.
Правила малювання з маленькою дитиною
- Хтось із батьків завжди повинен бути поруч.
- Для творчості має бути виділено спеціальне місце (стіл, мольберт).
- Прийом їжі та малювання не можна поєднувати.
- Не допускати попадання до рота художніх матеріалів.