В лікуванні наркоманії застосовуються різні методи терапії. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальний план. Національний інститут по боротьбі зі зловживанням наркотиками підкреслює важливість застосування окремого підходу в боротьбі з залежністю, оскільки немає кінцевого способу, який працює для всіх. Це стосується також і інших видів залежності, про які ви можете дізнатися на сайті http://лікування-наркоманії.com/.

При розробці плану лікування слід враховувати історію зловживання наркотиками, тяжкість ситуації, фізичне та психічне здоров'я, а також особисті якості пацієнта. Аналогічним чином, план повинен бути змінений в процесі відновлення, залежно від прогресу людини в лікуванні.

Діагностика проблеми зловживання психоактивними речовинами

Діагностика наркоманії не залежить виключно від виявлення біологічних проявів наркомана. Медичні фахівці використовують серію фізичних і поведінкових діагностичних критеріїв, щоб визначити, чи є у людини залежність. Ці критерії включають:

  • Нездатність припинити вживання наркотиків.
  • Нездатність виконувати обов'язки на роботі, в сім'ї або з друзями.
  • Симптоми відміни виникають, коли вживання наркотиків припиняється.
  • Фізична толерантність до дії препарату.
  • Компульсивне застосування препарату, навіть коли визнаються шкідливі наслідки.

Людина не повинна відповідати всім пунктам, щоб мати схильність. Деякі ліки не сприяють фізичній толерантності або абстинентному синдрому. Одні наркомани можуть відчувати нав'язливу потребу у вживанні наркотиків і відчувати всі фізичні ефекти залежності, але вони можуть все ще бути в змозі підтримувати свою зайнятість і соціальні зобов'язання. Якщо ви підозрюєте себе або когось зі знайомих чи близьких в зловживанні забороненими речовинами, відвідайте сайт http://лікування-наркоманії.com/ та дізнайтеся більше про можливість одужання.

Використання спеціальних методів лікування

Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) ефективна при лікуванні проблем, пов'язаних з вживанням психоактивних речовин. Вона допомагає індивідууму управляти своїми думками, в основному контролюючи негативні, які можуть привести до зловживання психоактивними речовинами або іншої деструктивної поведінки. Часто пацієнти виявляють тригери, що змушують їх вживати наркотики, вчаться краще реагувати на них, не звертаючись до зловживання психоактивними речовинами.

Терапія з підвищення мотивації (ТПМ) часто застосовується при лікуванні наркоманії. За допомогою ТПМ психотерапевт допомагає пацієнтові використовувати власну мотивацію, щоб протистояти вживанню наркотиків. Згідно з дослідженням, опублікованим в «Advances in Psychiatric Treatment», у тих, хто брав участь в ТПМ, спостерігалося зниження рівня вживання наркотиків, менша кількість арештів і більш повне дотримання режиму лікування.

На додаток до індивідуальної та групової, наркомани отримують користь від сімейної терапії. Оскільки члени сім'ї часто виступають в якості основної системи підтримки для відновлення людей після виходу з реабілітаційної програми, вкрай важливо, щоб вони зрозуміли процес одужання. Більше про різні методи лікування ви дізнаєтеся за цією адресою http://лікування-наркоманії.com/.