Мало хто з городників знає, що насіння, ідеальні для теплиць, не годяться для посіву в грядки. Звідси і скарги на низький урожай. Отже, якщо розсаду ми вже посадили, то над вибором насіння для відкритого грунту, яке пропонує Вам Інтернет магазин насіння поштою, варто ретельно подумати.
Головне достоїнство насіння, вирощених у відкритому грунті, в тому, що вони дають більш ранній, а при дотриманні певних умов, і більш рясний урожай.
Насамперед, проведіть огляд насіння, які у вас вже є, - напевно залишилися пакетики з минулого року.
Складіть пам'ятку, яка допоможе вам не розгубитися перед вітринами з великою кількістю яскравих упаковок з насінням, які будуть вабити вас красивими картинками. Напишіть список назв культур, які потрібно посадити. Поруч з кожним пунктом вкажіть приблизну кількість в залежності від виділених грядок, а також часу сходу і збору врожаю. Орієнтуйтеся на минулорічний досвід. Це допоможе вам порівняти інформацію з даними на пакетиках і зробити правильний вибір саме для вашого регіону.
Сорт або гібрид?
Часто перед дачниками постає питання: що краще вибрати - сорт або гібрид? На пакетиках гібриди відзначені маркуванням F1 (гібриди першого порядку) або F2 (гібриди другого порядку). Особливо багато таких маркувань серед насіння томатів, перців і огірків. Отримують такі рослини шляхом штучного схрещування різних сортів. В результаті гібриди не дають насіння, зате мають велику схожість, стійкість до хвороб, рясне плодоношення, менш вимогливі до грунту і догляду. Середня маса плодів гібридів перевищує масу плодів сортів. Правда, деякі дачники впевнені, що за смаковими властивостями гібридні плоди значно поступаються. Але тут вже, як мовиться, на смак і колір... Напевно, краще зібрати повноцінний урожай гібридів, ніж боротися за виживання сортів.
При виборі насіння тієї чи іншої цінової категорії, звертайте увагу на їх вагу (буває, що в пакетику виявляється всього 4-5 насіння), а також форму випуску. Популярні зараз так звані дражоване насіння (петрушки, салату, моркви, петунії). Дражування проводять у два етапи: протруювання насіння фунгіцидами, що захищають від різних хвороб, і обволікання насіння спеціальним матеріалом, до складу якого входять живильні речовини і засоби захисту. Так що схожість у такого насіння підвищена, і ніякої передпосадкової підготовки (наприклад, замочування) вони не вимагають. Інша популярна форма випуску насіння - посадкової на стрічці. Все, що від вас вимагається, це укласти стрічку в борозну, присипати землею і полити. Плюс такої посадки в тому, що проріджувати рослини не доведеться.