Депутати затвердили розміри премій для працівників міської ради – підсумки
Усім працівникам Черкаської міської ради та її виконавчого комітету від початку листопада підвищать заробітну плату шляхом преміювання. «За» відповідний проект рішення під час чергового сесійного засідання висловилося 33 обранці, ще двоє проголосували проти. Таким чином, депутати затвердили граничні розміри щомісячних премій від 200 до 400 відсотків до посадового окладу, – інформує прес-служба Черкаської міської ради.
За попередніми підрахунками, фонд заробітної плати до кінця нинішнього року збільшать на майже 2 млн грн, у наступному році – до 10 млн грн. За словами директора департаменту фінансової політики Наталії Джуган, дотепер у працівників органу місцевого самоврядування Черкас були чи не найнижчі заробітні плати серед подібних структур в області. Тоді як в умовах децентралізації влади повноваження його працівників – розширилися.
При підготовці проекту рішення, який виносився на розгляд ради, за її словами, брали до уваги досвід колег із інших обласних центрів України (зокрема, Дніпра, Львова, Івано-Франківська) та не оминули увагою чинне законодавство.
– Навіть у Черкаській області ми за середнім рівнем оплати праці посідаємо 12 місце (про що йшлося на колегії облдержадміністрації за результатами першого півріччя). Уже в селах, селищах та районних центрах, де значно менший фінансовий ресурс й інша відповідальність отримують більшу заробітну плату, – акцентувала Наталія Володимирівна. – Для прикладу, у Львові ухвалили рішення про преміювання міського голови, його заступників та директорів департаментів на рівні 600 %, головних спеціалістів до 200 %, натомість інші категорії працівників до 300 %, у Дніпрі – від 150 % премії спеціалістам до 800 % міському голові й заступникам. Законотворці упродовж року не можуть прийняти закон про службу в органах місцевого самоврядування, тож склалася настільки «не вирівняна» ситуація, що в службовців обласної державної адміністрації заробітна плата в рази вища, аніж у службовців органу місцевого самоврядування. Так не може бути. Тож усі органи влади на місцях виходили з подібною ініціативою. Міністерство фінансів України засвідчило законність подібного рішення про збільшення преміальних виплат.
Головний фінансист міста наголосила, що нині заробітна плата головного спеціаліста та начальника відділу фактично на одному рівні. Утім, відповідальність – різна.
– Мені, як керівнику структурного підрозділу, зараз складно переконати своїх підлеглих, які мають здорові амбіції, піти на посаду керівника управління чи начальника відділу, бо оплата праці майже однакова, а от відповідальність на цих посадах зовсім інша й значно вища, – підкреслила вона. – Більше того, це ми вперше ініціювали таке рішення, бо, як правило, ми завжди намагаємося навпаки оптимізувати витрати місцевого бюджету. Але далі це дорога в нікуди, бо ми тоді вже й не зможемо взяти на роботу фахових людей.
Міський голова Анатолій Бондаренко та секретар міської ради Олександр Радуцький заявили про конфлікт інтересів та відмовилися від голосування за проект рішення про преміювання.
– Нам, у першу чергу, потрібно зараз підтримати звичайних працівників. Насправді, сьогодні є достатньо великий брак кадрів у міськвиконкомі. Керівник департаменту отримує трошки більше 4 тисяч гривень у місяць, але перебуває на об’єктах зі мною цілодобово й відповідає у будь-яких час на мої дзвінки, то невже це гідна оплата його праці? За такі гроші я не можу знайти професійних кадрів, які фахово управлятимуть нашим містом і розбудовуватимуть його, – підкреслив міський голова Анатолій Бондаренко. – Я просив би не брати під одну гребінку міського голову й інших працівників, я не хочу, щоб люди ставали заручниками якихось політичних ігор.
– У контексті обговорень виникло враження, що ми керуємося принципом, за яким якщо десь погано, то має всюди бути так, – сказав у свою чергу Олександр Радуцький.
Зрештою, після низки суперечок та майже півторагодинного обговорення місцеві обранці дійшли компромісу й проголосували за проект рішення «Про преміювання керівництва міської ради та її виконавчого комітету, а також працівників виконавчих органів міської ради» зі змінами та затвердили граничні розміри щомісячного преміювання (від 400 до 200 відсотків).
Таким чином, згідно з підтриманими пропозиціями депутатів, до посадового окладу міського голови та його заступників, секретаря міської ради зможуть нараховувати премію в розмірі 400 відсотків, така ж у директорів департаментів та його заступників, а ще – в начальників самостійного управління чи відділу, тоді як розмір премії для заступника начальника самостійного управління чи відділу, керівника управління у складі департаменту (та його заступника) становитиме – 350 відсотків, начальнику (та його заступнику) відділу у складі департаменту чи управління, завідувачу сектору премію затвердили на рівні 300 відсотків, для головних спеціалістів 250%, натомість для провідних спеціалістів, та секретарів керівника – 200 %.