Панельний, цегляний чи монолітний – який будинок обрати?
Вибрати житло – завдання не з легких для простого споживача. Адже сучасному ринку притаманні різноманіття цін, планувань, забудовників, а також матеріалів для будівництва. З чого зроблені стіни нового житла неабияк цікавить покупців. Тож цегляний, панельний чи монолітний – який будинок обрати, аби він був економним, теплим і надійним?
Є категорія покупців, які досі віддають перевагу панельним будинкам, нібито міцність «хрущовок» уже перевірена роками.Такі будинки зводять і нині, використовуючи тришарові панелі з високими теплоізоляційними характеристиками. Якщо плита без порожнини, вона масивна та добре поглинає шум.
Проте, деякі забудовники з метою зниження вартості будівництва, використовують для внутрішніх стін панелі з порожниною, що погано позначається на ізоляційних функціях стін. Про індивідуальну архітектуру й перепланування квартир в таких квартирах годі й мріяти. До того ж повнотілі плити роблять будинок масивним і збільшують навантаження на фундамент. А це означає, що такий будинок прослужить недовго.
Молоде покоління обирає цегляні будинки, бо вони мають низку переваг. Зокрема новобудови з червоної керамічної цегли вважають екологічними, міцними, довговічними, стійкими до пожеж. Цегла дає будинку можливість «дихати», підтримувати комфортну вологість, набувати будь-яких архітектурних принад. І хоч припускають, що цей матеріал має найкращі звуко- та теплоізоляційні властивості, проте все залежить від товщини стін, на якій несумлінні забудовники можуть економити.
Всі ці переваги тягнуть за собою один важливий нюанс для покупців: вартість таких будинків. Адже цегла – один з найдорожчих будматеріалів. Посутнім недоліком також є терміни виконання загально-будівельних робіт, що значно довші порівняно із застосуванням інших технологій, а «мокра» робота з цементом і кладкою практично унеможливлює будівництво в зимовий період.
Порівняно новий вид будинків в Україні – каркасно-монолітні та монолітні. Монолітно-каркасні технології на відміну від старих радянських технологій дозволяють використання легких, високоекологічних, теплих матеріалів, що дає можливість у декілька разів зекономити на опаленні і в той же час підтримати здоровий мікроклімат всередині квартир. Приємним бонусом є можливість вільного планування, квартира взагалі може не мати перегородок, дизайн залежить лише від фантазії та гаманця нових власників.
Отож, стіни будинку – це не лише його естетичні, проте й функціональні характеристики. Тому обираючи житло, зважте на матеріали для будівництва, поцікавтеся репутацією виробника, поспілкуйтеся з мешканцями подібного будинку. Скористайтеся нашими порадами, щоб обрати комфортний та надійний дім.
Якщо Ви маєте запитання - пишіть на нашу пошту [email protected] чи телефонуйте за телефонами: (067) 725-48-02, (066) 809-50-70, (063) 698-96-21.
Ми надамо професійну консультацію та порадимо, як обрати найкраще житло.