Черкаські рятувальники напоготові до надзвичайних ситуацій (ФОТО)
Останнім часом у різних країнах світу збільшилася кількість пожеж у розважальних закладах. Специфіка розвитку та ліквідації пожеж на таких об’єктах надзвичайно залежить від складного планування, великої кількості відвідувачів, їх скупченості на невеликій площині, а відтак фактично неминучій паніці, яка поширюється навіть швидше за вогонь. Ці фактори, зазвичай і призводять до трагедій серед відвідувачів та обслуговуючого персоналу під час пожеж на об’єктах з масовим перебуванням людей.
Рятувальники-1
На жаль такі пожежі виникають і в нашій державі, – розповідають в управлінні ДСНС України в Черкаській області.
Рятувальники-3
Серед нещодавніх та найбільш резонансних є пожежа, що виникла 27 листопада у одному із розважальних центрів Львова. Велика кількість порушень та неправильних дій обслуговуючого персоналу призвели до того, що 25 людей які в цей час перебували всередині закладу дістали опіки, травми кінцівок та різані рани. Ще близько 300 осіб були евакуйовані рятувальниками. Причиною пожежі у нічному клубі стало проведення «fire show», яке передбачає використання відкритого вогню. Чому адміністрація закладу не відмовилася від проведення цього шоу, з‘ясує слідство, а тим часом з метою попередження травмування та загибелі людей, недопущення виникнення надзвичайних подій такого характеру, рятувальники спільно із адміністрацією розважальних об’єктів з масовим перебуванням людей проводять спеціальні тактико-спеціальні навчання. Одне із таких позапланових навчань пройшло у одному із нічних клубів Черкас 8 грудня..
Навчання, за задумом відділу реагування Управління ДСНС повинні були допомогти рятувальникам вивчити планування об’єкту, а також відповісти на ряд професійних питань пов’язаних із тактикою проведення розвідки та бойових дій всередині закладу на випадок пожежі.
Рятувальники-4
Не залишилися поза увагою під час навчань і дії адміністрації та обслуговуючого персоналу, адже саме від їх кваліфікованих та правильних дій в перші хвилини, залежить не лише сума збитків, а й рівень загрози іншим людям. Реагуючи на поставлені завдання чергова зміна закладу повідомила рятувальну службу про подію та провела дії спрямовані на швидку евакуацію людей.
У свою чергу пожежно-рятувальні підрозділи Черкаського гарнізону відпрацювали схеми водо забезпечення та визначення вирішальних напрямків для боротьби із вогнем. У свою чергу штаб пожежогасіння, на який покладається основна керівна функція у випадку надзвичайної події провів тренування ланок газодимозахисної служби, які повинні першими увійти всередину задимленого приміщення. Перед фахівцями, які працювали у апаратах на стиснутому повітрі були поставлені завдання проведення розвідки, відпрацювання тактики пошуку потерпілих та проведення заходів спрямованих на порятунок постраждалих внаслідок пожежі.
Важливе значення в ході навчань, також мало інформування та залучення служб взаємодії системи цивільного захисту міста, а також перевірка дій обслуговуючого персоналу клубу під час нештатних ситуацій.
Загалом до навчань були залучені 4 одиниці пожежної та спеціальної техніки а також 20 рятувальників.
Рятувальники-5
За словами начальника 2-го державного пожежно-рятувального загону Олександра Сіпка: «Проведення подібних навчань сприяє не лише підвищенню рівня професійної майстерності особового складу, а й змушує керівників об’єктів з масовим перебуванням людей звернути увагу на усунення наявних порушень правил пожежної безпеки та дотримання питань безпеки персоналу та гостей закладів».