З початку року до поліції надійшло 1,5 тисячі неправдивих повідомлень про замінування
За весь 2017 рік було зареєстровано 700 таких повідомлень.
Такі злочини є найбільш характерними для великих міст України. Так, найбільше неправдивих повідомлень про замінування у цьому році зареєстровано поліцією у Харкові – майже тисячу. На Львівщині зареєстровано 155 анонімних повідомлень, у Києві – 122, в Одеській області – 40, у Дніпропетровській – 33, повідомили в ГУ Нацполіції України.
Найчастіше «мінуються» магазини та торговельно-розважальні центри. У 2018 році зареєстровано майже 600 таких фактів. 550 разів було «заміновано» підприємства, установи та організації та близько 90 разів – приміщення органів влади.
— Більшість відповідних повідомлень надходить на електронні адреси – 985 випадків з 1,5 тисяч. При цьому значна кількість ip-адрес відправників зареєстрована на території Російської Федерації», — повідомив В’ячеслав Аброськін, начальник кримінальної поліції.
На реагування на неправдиві повідомлення про замінування витрачаються значні ресурси. Задіюються працівники поліції, ДСНС, медики, інші служби. Доводиться здійснювати евакуацію персоналу та відвідувачів.
— Всі такі повідомлення направлені на нагнітання напруги у суспільстві та дестабілізацію ситуації в країні. Тому звертаюся до наших громадян з проханням: з розумінням ставитися до таких перевірок, адже вони є необхідними при таких повідомленнях», — наголосив Аброськін
Читайте також: На трьох черкаських пляжах заборонили купатися (перелік).