Черкащина: Завершився козацький кінний рейд «Стежками Холодного Яру»
Козаки Київщини на чолі з отаманом Остапом, він же столичний скульптор і письменник Олег Найда і голова ГО "Етнічні козаки Подніпров'я", об'єдналися з лицарством Черкащини й здійснили п'ятиденний кінний рейд-похід Холодноярським краєм (на знімку).
- У селі Мельники Чигиринського району, -- розповів Олег Найда, -- ми вклонилися могилі головного отамана Холодного Яру Василя Чучупаки та могилам його побратимів-борців за самостійну і вільну Україну. Вперше за сто років від тих часів вершники нашого кінного роз'їзду в'їхали на територію Мотронинського Святотроїцького монастиря, де у двадцятих роках минулого століття стояв повстанський штаб по боротьбі з московськими окупантами. Обабіч скіфського городища поклали квіти до пам'ятного знака загиблим у російсько-українській війні бійцям 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр".
Біля храму Петра Багатостраждального (Калнишевського), на хуторі Буда, кіннотники разом з козаками "Нова Січ" та куреня "Чорні запорожці" взяли участь у відкритті скульптурної композиції "Холодноярський Мамай" (на знімку).
Знаково, що триметровий камінь вагою п'ять тонн, з якого "виріс" Мамай, свого часу привіз з Криму відомий черкаський художник Микола Теліженко, а створив образ сакрального козака скульптор з Донеччини В'ячеслав Гутиря.
Завершився кінний похід у колишньому козацькому сотенному містечку Жаботин. Вершники зустрілися зі школярами і разом вшанували пам'ять члена уряду УНР, професора Федора Швеця, уродженця Жаботина, якому у селі встановлено меморіал.