Керівник магазину "АТБ" у Черкасах Тетяна Крисіна: "Завжди хочеться прагнути до більшого та вірити в краще"
Більш як чотири мільйони українських громадян щодня відвідують супермаркети "АТБ"– найнадійнішого, перевіреного часом постачальника гарантовано свіжих продуктів і якісних товарів першої необхідності за максимально доступними цінами.
Це й не дивно – компанія працює на українському ринку ритейлу вже понад чверть століття та посідає лідируючі позиції за багатьма показниками. 1206 магазинів "АТБ" щодня без перерв, вихідних і святкових днів відкриті для покупців у 307 містах і селищах України.
Щоб більш ніж 3,5 тисяч найменувань гарантовано якісних товарів завжди займали свої звичні місця на численних прилавках магазинів найбільшої вітчизняної торговельної мережі в 24 областях країни, докладає чималих зусиль величезна команда співробітників корпорації"АТБ" –понад 68 тисячі осіб! Більша частина з них (44546 осіб) – представниці прекрасної статі. Цього року Міжнародний жіночий день багато хто традиційно відсвяткує на своєму робочому місці. Недаремно ж у магазинах "АТБ" називають свій дружний колектив "робочою родиною".
Ці дивовижні жінки відіграють основну роль у динамічному розвитку й ефективній роботі найбільшої компанії в країні. Щорічно корпорація відкриває приблизно сотнюмагазинів "АТБ", отже, створюєблизько п'яти тисяч нових робочих місць.
Уже кілька років "АТБ" займає лідируючі позиції в рейтингу кращих роботодавців галузі роздрібної торгівлі.
Цікаво, що в торгових залах супермаркетів мережі в різних куточках нашої країни можна зустріти жінок не тільки за касою або біля прилавка. Вони часто виконують роботукерівників магазинів, логістів, товарознавців, бухгалтерів, керують відділами контролю якості "АТБ" і навіть займаються питаннями охорони та безпеки (438 співробітниць).Компанія має безліч прикладів того, як дівчина, що влаштувалася на рядову посаду, згодом стає справжнім фахівцем, проходить безкоштовну підготовку в учбовому центрі "АТБ" (сьогодні таких чотири в країні), робить успішну кар'єру й навіть може статикерівником регіональногопідрозділукомпанії. Згідно з даними з відкритих джерел сьогодні 85% керуючих у супермаркетах "АТБ" починали свою кар'єру з посадрядових співробітників. У 1150 магазинах мережі керівниками є саме жінки. Усього в супермаркетах торговельної мережі працюють 40896 представниць слабкої статі. Самій юній із них 18 років, а є співробітниця, що відсвяткуваласвій 78-й день народження!
Крім добре знайомої українцям мережі "АТБ-Маркет" до складу корпорації "АТБ" входять численні підприємства, які займаються управлінням активами, логістикою, виробництвом продуктів харчування. Завдяки старанній праці десятків тисяч українських жінок вони багато років займають лідируючі позиції у своїх сегментах бізнесу. Важливо розуміти, що ритейл – це галузь, що вимагаєвід працівників максимальної самовіддачі. Як розповіли нам співробітниці "АТБ", коли віриш у свої сили, коли професія для тебе не просто спосіб заробляння грошей, а також і стиль життя,та будь-яка справа по плечу. Хоч відкрити новий магазин, хоч підкорити цілий регіон!
Саме на ніжних жіночих плечах лежить виконання основної місії лідера українського ритейлу – безперебійне забезпечення широких верств населення гарантовано свіжими та якісними продуктами за доступнимицінами.
День торгівлі леді"АТБ" традиційно вважають своїм головним святом, однак не забувають і про Міжнародний жіночий день. Напередодні 8 Березня ми поставили кілька запитань керівниці магазину "АТБ" №1398 у Черкасах Тетяні Крисіній. Ця дивовижно енергійна й талановита жінка переселилася в наш регіон у 2014 році через початок повномасштабних бойових дій у Луганську. Спочатку працювала продавцем у супермаркеті "АТБ", потім вирішиларобити кар'єру. І їй це вдалося! Після навчання Тетяна Анатоліївна одержала підвищення, була призначена заступником керівника магазину, а потім і сама очолила супермаркет у нашому місті. Серед її захоплень – музика (свого часу закінчила музичнушколу), спорт і вирощування фіалок.
– Тетяна Анатоліївна, як і багатьом жителям східних областей вам довелося покинути свій будинок, почати все з нуля. Що вам допомагало не втрачати віри в краще й упевнено дивитися в майбутнє?
– До переїзду в Черкаси я працювала в ресторанному бізнесі, робила кар'єру, уже досягла певних успіхів. Звичайно, боляче та кривдно було ставити на цьому всьому крапку, але такі були обставини. Від мене нічого не залежало – війна є війна. Я покинула Луганськ з одним тільки паспортом у руках. Виявилося, що знайти роботу в новому місті непросто. До переселенців тоді ставилися досить недовірливо, та й вакансіюзнайти було складно. Пошуки роботи тривали із серпня до жовтня. Я відчувала розпач і біль, з'явилося почуття безвиході. Порятунком стала компанія "АТБ", де мене радо прийняли.
– На яку посаду?
–На той момент була тільки вакансія продавця-консультанта. Втім, я особливо й не переймалася. Це був шанс почати новий етап свого життя. Життя в мирному, гарному та затишному місті. Наче довгоочікуваний ковток свіжого повітря.
– Багато знадобилося часу, щоб отямитися та почати жити знову?
– Так, приблизно рік. Цей час я працювала продавцем. Потім зрозуміла, що слід рухатися далі. Пройшла навчання на заступника керівника магазину ідва роки займала цю посаду. Тоді знову пройшла підготовку й стала вже керівником магазину.
– Як думаєте, сьогодні такі поняття, як виключно жіноча або чоловіча робота, уже стали історією?
– З одного боку,кожен зараз має можливість вибирати собі справу по душі. Але водночас є, скажімо, посада молодшого приймальника товару (раніше називали вантажником). Виконувати таку роботу жінці не завжди під силу. Чисто фізично. Та й будь-яка жінка в будь-яких умовах прагне залишатися жінкою.
– Але при цьому вам потрібно бути ще й керівником, організовувати роботу великого колективу, бути лідером.
– Я колись чула таку думку, що є категорія людей, які народжені бути лідерами. Вони не можуть жити інакше. Раніше я б із цим не погодилася, була впевнена, якщо є бажання, то кожна людина здатна розвити управлінські якості. Однак згодом я дійшла висновку, що, дійсно, є люди неймовірно організовані. Вони вміють організувати роботу інших.
– Як ви усвідомили, що здатні керувати колективом?
– Мені підказали. Це видніше з боку. Зацікавленість, потенціал, можливості, як правило, помічають люди, які самі мають певний досвід керівництва.
– У багатьох магазинах "АТБ" переважно жіночий колектив. Що б ви побажали своїм колегам 8 Березня?
–Я б побажала всім бути щасливими. Безумовно, у кожного своє розуміння щастя. Хтось щасливий ростити дітей, хтось прагне підкорити нові вершини на роботі, а для когось справжнє щастя – це прокинутися вранці здоровим і у гарному гуморі.
– А ви вважаєте себе щасливою людиною?
– Я максималістка. Для мене немає межі досконалості, завжди хочеться прагнути до більшого й вірити в краще.