У Черкаській області не допустили на продаж 55 кг полуниці
Про це повідомили в пресслужбі Держпродспоживслужби в Черкаській області.
Упродовж року в області провели 709 лабораторних досліджень зразків полуниці. “Неправильна” ягода може бути нестиглою, перестиглою або вирощеною із застосуванням великої кількості хімікатів.
ПЛОДОНІЖКА
Плодоніжку полуниці потрібно порівняти з розміром її плоду. Надто розвинена плодоніжка свідчить про значну кількість азотних добрив, внесених під кущ ягоди.
Якщо в ягоди немає плодоніжки, вона може швидко зіпсуватися. Також не купуйте полуницю з ніжкою, яка висохла, бо таку ягоду могли зберігати протягом тривалого терміну.
Листочок на плодоніжці має бути зеленим.
РОЗМІР ЯГОДИ
У різних сортів полуниці різні розміри. Щоправда, дуже велика полуниця може бути штучно накачана водою.
Також потрібно звернути увагу на зберігання ягоди, якщо вона пом’ята – то скоро почне гнити.
ЯСКРАВО-ЧЕРВОНИЙ КОЛІР
Полуниця дуже світлого відтінку може бути недозрілою, але якщо вона дуже темна – її теж не варто купувати. Є ймовірність, що її пофарбували, щоб вона була більш привабливою для покупців. Найкориснішою і найсмачнішою полуницею буде ягода з яскраво-червоним кольором і невеликим блиском.
НАСИЧЕНИЙ АРОМАТ
Якщо майже немає аромату, то полуниця містить велику кількістю хімікатів. Якщо ягоду виростили у природний спосіб, то в неї має бути насичений запах. Присмак металу свідчить про те, що в полуниці є нітрати.
У Держпродспоживслужбі радять черкащанам купувати полуницю тільки на легальних ринках, у магазинах чи супермаркетах, де всі товари мають проходити обов’язкову перевірку.
Нагадаємо, черкащанам дали поради, як обрати правильне морозиво.
Джерело: Вісімнадцять три нулі