На Черкащині волонтери безоплатно стерилізують безпритульних тварин
Уже кілька років таку ініціативу в нашій області реалізує товариство «Чотири лапи Україна» Організація є складовою фонду «FOUR PAWS International», що діє по всьому світу та має штаб-квартиру у Відні.
Як стерилізують котів та собак на Черкащині та чи наближається Україна до європейських принципів поводження із тваринами – «18000» запитав у директорки ТОВ «Чотири лапи Україна» Олександри Лісчишиної.
Півтори тисячі стерилізованих тварин
На Черкащині організація «Чотири лапи Україна» працює із 2016 року. За всі ці роки волонтери вакцинували проти сказу, простерилізували та ідентифікували понад півтори тисячі тварин. За оцінками Олександри Лісчишиної, завдяки цьому вдалося упередити появу на вулицях у середньому 10 тисяч нових безпритульних тварин. Організація працювала у таких містах як Канів, Золотоноша, Умань, Монастирище, Христинівка, Жашків, Тальне, Чигирин, Сміла та у селищі Катеринопіль.
– Минулого року ми працювали підряд у семи містах Черкащини, встановивши рекорд на найдовшу роботу, проведену за рік у одному регіоні, – зазначає пані Олександра.
Цьогоріч «Чотири лапи Україна» уже побували в Умані, Христинівці, Монастирищі, Каневі. Із 28 серпня триває робота у Жашкові, а 5 вересня волонтери планують візит до Сміли. Загалом цьогоріч на Черкащині організація уже встигла стерилізувати та вакцинувати проти сказу 496 тварин.
Паралельно із Черкаською областю організація нині проводить роботу і в Житомирі. Протягом кількох наступних тижнів волонтери планують тут стерилізувати 200 тварин.
Як фонд працює з регіонами?
За словами Олександри Лісчишиної, фонд надає безоплатну допомогу зі стерилізації, вакцинації проти сказу та ідентифікації (кліпса у вушко) безпритульних тварин тим муніципалітетам, що, відмовившись від політики вбивства тварин, роблять самостійні кроки для вирішення питання і готові підтримати розпочату волонтерами роботу.
– Ми свідомі того, що у воєнний час у місцевих бюджетів немає можливостей підтримувати програми регулювання чисельності безпритульних тварин (а такі програми повинні бути у кожному місті). Ми готові допомагати, бо якщо «відпустити» це питання, місто отримає набагато більші проблеми, ніж планомірно утримувати це питання під контролем, – переконана Лісчишина.
Аби дізнатися ситуацію на містах, організація співпрацює із місцевими волонтерами. Саме від них вони найчастіше дізнаються інформацію про кількість безпритульних тварин та місця їхнього перебування. Із ними фонд розробляє план відлову тварин по місту. За цим планом авто для відлову щоранку виїжджає у місто і доставляє тварин до мобільної клініки, де їх оглядає ветеринарний лікар. Тут вони проходять стерилізацію, вакцинацію та ідентифікацію. До та після операції тварини перебувають під ветеринарним наглядом. Через добу після операції їхній стан перевіряє ветлікар – після чого їх доставляють на місце відлову або ж тварин самостійно забирають опікуни.
Джерело: Вісімнадцять три нулі