Патріотично-святковий захід "Жінка-Берегиня" відбувся у Черкасах
У мирний час із ініціативи територіального центру в Черкасах проводили міський конкурс для жінок срібного віку "Файна пані". Але через події в Україні формат конкурсу змінили, зробивши акцент на жінці як берегині роду і держави. Без журі та призових місць, але із конкурсами.
На початку заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих воїнів-захисників.
А потім вісім жінок-учасниць, наймолодшій з яких 64 роки, а найстаршій 72, демонстрували своє вміння дефілювати у вишиванках, зав’язувати хустки, декламувати поезію, співати. Також презентували власноруч випечені смаколики, які разом зі сплетеними маскувальними сітками передадуть воїнам на передову. У фойє Територіального центру демонструвалася виставка творчих робіт підопічних закладу.
Патріотично-святковий захід "Жінка-Берегиня" входить до міської Програми проведення культурно-просвітницьких заходів для осіб похилого віку, слухачів «Університету третього віку», прийнятої міською радою Черкас 2020 року. Такі програми діють лише у 2-х містах України: в Черкасах та Дніпрі.
«Це не просто програма, це позиція міста стосовно літніх людей, щоби, навіть вийшовши на пенсію, вони залишалися активними, були в соціумі, почувалися потрібними, – відзначила директорка Територіального центру Альона Щербак. – І ми хочемо, аби у 80 років вони не чекали соціального робітника, який прийде їх обслуговувати вдома, а навпаки, мали здоров’я й наснагу йти до нас на гуртки декоративно-прикладного мистецтва, хореографії, лікувальної фізкультури, іноземної мови, їздили на екскурсії. Дякуємо міській владі за підтримку програми для літніх людей. Сподіваємося, що попри воєнний стан, вона діятиме в нашому місті, а ми будемо розширювати напрямки роботи».
Альона Щербак розповіла, що у нелегкий для держави час підопічні Терцентру стали ще й воїнами-волонтерами, долучилися до соціально важливої роботи заради Перемоги України. Беруть участь у плетінні маскувальних сіток та «кікімор», печуть смаколики для солдат на передову, допомагають внутрішньо переміщеним особам через Гуманітарний центр, дехто навіть у себе вдома прихистив родини переселенців, які приїхали до Черкас із фронтових регіонів держави.
Джерело: Прочерк