Що таке посадочний матеріал і для чого він потрібен
Посадковий матеріал — це насіння, котре використовується для вирощування різноманітних рослин: зернові культури, овочі, фрукти, льон, бавовна, конопля та інші. Посівний матеріал потрібен також для наукових досліджень для розробки нових сортів і гібридів рослин. Варто відповідально підійти до вибору насіння, оскільки від його якості залежить якість продуктів. Використання непридатного посадкового матеріалу призводить до поганого та низькоякісного врожаю, а також до появи у рослин хвороб та шкідників. Сезон може видатися вдалим при виборі насіння, яке має гарантію виробника про якість та втішні результати лабораторних аналізів.
Як виглядає хороше насіння для посіву
Для того, аби вести господарство вдало та без зайвої напруги та втрат, знадобиться сівба, яка відповідатиме певним нормам:
Посадковий матеріал має бути чистим, без таких домішок: залишки іншого насіння, каміння, пісок, дрібне сміття.
Зернини мають бути приблизно однакового розміру, форми, кольору, адже це свідчить про те, що рослина буде рости рівномірно.
Ядра не повинні мати тріщин та інших дефектів, а мають бути цілими.
Дуже суттєво, щоб насіння не мало ніяких захворювань та пошкоджень шкідниками, тому що це напряму пов’язано з майбутньою якістю плодів.
Загалом, кожна рослина має свої вимоги до того, з якого посадочного матеріалу її буде вирощено, але вищеперераховані стандарти стосуються всіх видів. Важливо звертати велику увагу не тільки на сорт та гібрид рослини, аби успішно вести господарство та вирощувати добірні овочі, фрукти, квіти та інше, а й пильно стежити за вибором насіння в плані його відповідності критеріям якості.
Як правильно використовувати насіння для посіву
Зерно різних сортів може мати індивідуальний спосіб застосування, проте для посадки більшості культур слід дотримуватися загальних вказівок:
Необхідно неодмінно ще раз перед використанням перевірити посадковий матеріал на наявність паразитів та дефектів. Тільки після того, як Ви впевнилися в тому, що зернини в хорошому стані, можна приступати до наступного пункту.
Далі треба підготувати ґрунт: оцінити його стан, очистити від сміття, каміння, гілок, викопати ямку, додати мінеральні добрива та рівномірно їх розподілити.
При підготовці ґрунту уважно прочитати інструкцію до засіву, адже там мають бути вказані особливості процесу: глибина ямки, кількість добрива та води.
Внести за потреби додаткові добрива та забезпечити оптимальний рівень вологості для успішного росту.
Дотримавшись усіх необхідних правил при посіві та вирощуванні як загальних, так і індивідуальних, високий шанс того, що Ви отримаєте бажаний результат у вигляді хорошого врожаю.
Вартість посівного матеріалу - фактори, які впливають на ціну
Ціна на зерно залежить від багатьох факторів:
тип та сорт рослини;
виробник;
місце придбання;
звідки насіння транспортоване;
якість посадочного матеріалу;
Ціни на посівний матеріал пшениці можуть бути від 1 до 3 доларів за кілограм, сої — від 2 до 6 доларів за кілограм. Вартість посівного матеріалу овочів та фруктів значно вища, та й удобрення потрібно для них більше. Високоякісне або екзотичне насіння, звісно, коштуватиме в рази дорожче, однак економити на посіві не варто, тому що від нього залежить майбутня врожайність. Проте, варто пам’ятати, що високі ціни на посівний матеріал далеко не завжди дорівнюють його бездоганним властивостям. При купівлі, навіть, дорогих зернин потрібно обов’язково дотримуватися рекомендацій щодо огляду та вибору. Також не потрібно забувати, що врожайність пов’язана з ретельним доглядом за рослинами.