• Головна
  • Яку зарплату отримуватимуть українські медики у 2023 році
10:00, 12 травня 2023 р.
Надійне джерело

Яку зарплату отримуватимуть українські медики у 2023 році

Яку зарплату отримуватимуть українські медики у 2023 році

Яка мінімальна зарплата встановлена Міністерством охорони здоров'я, та від чого залежить її підвищення. 2023 рік передбачає зарплату медиків на тому самому рівні, що й у 2022 році.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

Які зарплати медиків у 2023 році

У поточному році за даними МОЗ в Україні встановлені такі мінімальні зарплати: для медичних працівників, фармацевтів, фахівців з реабілітації та лікарів, які працюють повний робочий день, будуть нараховувати у 2023 році не менше ніж 20000 грн. Медбрати та медичні сестри будуть отримувати від 13,5 тисяч грн на місяць.

За якої умови медики отримуватимуть такі зарплати

Для отримання перелічених видів зарплати заклади охорони здоров'я повинні скласти договір з Національною службою здоров'я України за програмою медгарантій.

Фонд оплати праці в ЗОЗ не може становити більше ніж 80% від доходу, що отримали у цьому ж місяці, враховуючи залишки, що накопичилися, включаючи нарахування за місяць.

Первинна ланка медичної допомоги, а саме: лікарі та медперсонал мають отримувати мінімально 70% від кількості укладених декларацій з пацієнтами.

Умови збільшення виплат

Шляхом встановлення надбавок та доплат з урахуванням складності кваліфікації працівника, відповідальності та умови роботи, результатів його роботи, заробітна плата може бути збільшена на місці керівником охорони здоров'я.

Зарплата лікаря у 2023 році

Лікар загальної практики в Україні за інформацією від сайту з пошуку роботи заробляє 21 тис грн.

Хто з медичних працівників може достроково вийти на пенсію

Затвердженими є два списки спеціальностей відповідною постановою, які дають право медичним працівникам вийти на заслужений відпочинок у 50 або 55 років.

Отже, вийти на пенсію в 50 років мають право медичні працівники, у яких є певна кількість страхового стажу, а саме: 25 років праці, при умові, якщо 10 з них відпрацьовано у шкідливих та важких умовах (для чоловіків) та 20 років, при умові 7,5 з яких було відпрацьовано в особливо шкідливих та важких умовах (для жінок).

Відповідно до першого списку, вийти на пенсію у 50 років можуть медики, які займали такі посади:

  • лікарі, зайняті у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок) та лікарі рентгенологи;
  • молодші фахівці рентгенівських відділень з медичною освітою, а також молодший фахівці з такою ж освітою, зайняті у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок).

Щоб оформити пенсію у 55 років, чоловіки повинні мати 30 років страхового стажу, з них 12 років і 6 місяців повинні бути відпрацьовані на вказаних посадах. Жінки - не менше 25 років, з яких 10 років відпрацьовані на вказаних посадах.

Із другого списку належать такі посади:

  • фармацевтичні та медичні працівники,які отримали зараження під час службових обов'язків вірусом імунодефіциту людини;
  • молодші медсестри - санітарки патологоанатомічних бюро, центрів, відділень, прозекторських, моргів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медики #зарплата
Оголошення
live comments feed...