Скажіть "ні" уколам: лікарі радять робити інʼєкції в крайніх випадках
З плином часу та прогресом змінюються способи лікування різних хвороб. Але завжди важко відмовитися від чогось старого на користь новому.
До такого застарілого способу лікування відносяться ін'єкції, тобто уколи. Доказові лікарі говорять, що ін'єкції потрібно робити в крайніх випадках.
Вчені всього світу працюють над тим, щоб лікування проводилось таблетками.
Ін'єкції - це:
- відчуття болю;
- ризик заразитися інфекцією;
- ризик виникнення тромбозів;
- ризик алергії;
- психологічна травма;
- ін'єкції незручно робити вдома.
Уколи є потрібними лише тоді, коли це єдиний метод введення певної речовини. Коли людина не може ковтати або при невідкладних станах.
Які захворювання краще лікувати таблетками
Підвищення артеріального тиску
Гіпертензія - це не одноденна хвороба, а хронічна та потребує постійного контролю. Кожного дня потрібно приймати крапельниці, або робити уколи, а це занадто складно. Саме з цієї причини ліки від тиску виготовляються у вигляді таблеток. Вони нормалізують тиск та захищають від ускладнень.
Біль суглобів та спини
Існує такий міф, що якщо протизапальні ліки ввести внутрішньом'язово, то вони не впливають на шлунок. Але це неправда. Вони теж впливають на слизову оболонку шлунка та тривалість дії уколів набагато менша, ніж таблеток.
Антибіотики
Раніше вважалося, що більш дієві антибіотики тільки в уколах, а в таблетках вони мають слабку дію. Кожен антибіотик має свій спектр дії на конкретних мікробів. Ін'єкції антибіотиків часто бувають дуже болючими. Та, якщо він не подіяв на бактерію, то результату не буде. Для кожної окремої ситуації підходить спеціальний антибіотик. Якщо лікуватися вдома, то тільки антибіотиками в таблетках.
Взагалі вийшов наказ МОЗ, який ввів заборону перинатального введення антибіотиків в амбулаторних умовах.
Вітаміни в таблетках потрібні лише в крайніх випадках, тим більше не потрібно колотися вітамінами. Найкращим способом буде вживати їх з їжею.